RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Zbiórka mini zabawek

Wielkość czcionki

 

Zabawki

Wycieczka

Wielkość czcionki

WycieczkaW ramach zakończenia projektu „Magia teatru” i „Kuźnia Kreatywności”, realizowanych przez Towarzystwo Teatralne KURTYNA dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych w Żółwinie i Otrębusach wzięły udział w wycieczce do Łucznicy. W siedzibie Stowarzyszenia Akademia Łucznica/kultura stosowana dla przyjemności dzieci poznały dzieje dworku w Łucznicy oraz wzięły udział w warsztatach artystycznych pt. „Dzień ze sztuką”. Warsztat makramy umożliwiły poznanie tajemnic tworzenia biżuterii oraz breloków z wykorzystaniem wiązania sznurka bez użycia igieł czy drutów. Kolejnym punktem dnia były zajęcia malowania na tkaninie metodą tapowania. Każdy wykonał bawełnianą torbę według własnego projektu. Warsztat z filcowania wełny umożliwił stworzenie ekologicznej biżuterii, natomiast zajęcia mydlarskie pozwoliły małym artystom stworzyć własne kompozycje zapachowe i kolorystyczne mydeł. Najbardziej wymagający okazał się warsztat malowania na bawełnie z wykorzystaniem metody batik. Malowanie woskiem i barwienie tkanin rozbudziły nasze artystyczne zmysły.

Więcej…

Wakacyjny program w świetlicach socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Wakacyjny program w świetlicach socjoterapeutycznych „UNIWERSYTET MAŁEGO I DUŻEGO GLOBTROTERA” już za nami.

Wakacje 2018Gotowi do rozpoczęcia roku szkolnego możemy wspominać wakacje. A jest o czym opowiadać. Świetlicowe wakacje spędziliśmy na podróżowaniu przez świat, Mazowsze i w głąb siebie.

Kulinarnie i kulturalne przemierzyliśmy Włochy, Indie, Japonię, Meksyk, Francję, Amerykę i jeszcze więcej zakątków świata.

Więcej…

Konkurs plastyczny "Bezpieczna rodzina"

Wielkość czcionki

Konkurs organizowany jest przez Powiat Pruszkowski w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2018 – 2023.

Regulamin konkursu pdf

Termin składania prac został przedłużony do 14 września 2018r. do godz. 14.

Program wzmocnieninia rodziny

Wielkość czcionki

Program wzmocnienia rodziny

Drogi Rodzicu,

zapraszamy Ciebie i Twoje Dziecko do uczestnictwa w spotkaniach w ramach „Programu Wzmacniania Rodziny”. Zaplanowaliśmy 7 dwugodzinnych spotkań. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach, w atmosferze sprzyjającej dzieleniu się swoim doświadczeniem i doskonaleniu umiejętności wychowawczych.

Podczas spotkań dowiesz się:

  • jak stawiać granice swojemu dziecku
  • jak je wspierać
  • jak lepiej rozumieć dziecko i jego potrzeby
  • jak budować z nim relację
  • jak zachęcać swoje dziecko do współpracy
  • jak uchronić je przed niebezpieczeństwem płynącym z zażywania substancji psychoaktywnych

Twoje dziecko nauczy się:

  • stawiać granice
  • przestrzegać zasad
  • radzić sobie w sytuacjach trudnych

Udział w programie sprzyja polepszeniu relacji na linii rodzic-dziecko. Jest okazją do spędzenia czasu rodzica z dzieckiem w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Rodzinny Dzień Dziecka z Fundacją PZU

Wielkość czcionki

Fundacja PZUW niedzielę 10 czerwca dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych wraz z rodzinami wzięły udział w rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Fundację PZU.
Impreza odbyła się na terenie Ludowej Altany w Rozalinie i cieszyła się wysoką frekwencją naszych rodzin. Wolontariusze fundacji przygotowali moc atrakcji: przejażdżki konne, malowanie twarzy, naukę udzielania pierwszej pomocy, stanowiska ze zwierzętami – psy, konie, alpaki (dogoterapia, h...ipoterapia, alpakoterapia), szpital dla pluszaków, fotobudkę, bańki mydlane, animacje plastyczne, strzelnicę łuczniczą oraz wspólne grillowanie.

Rodzinna wycieczka autokarowa była bardzo udana, a uczestnicy bardzo zadowoleni.
Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałej zabawy dla dzieci i ich rodzin.

Warsztaty dla rodziców

Wielkość czcionki

Warsztaty dla rodziców

Piknik „Poznać Straż”

Wielkość czcionki

Poznać StrażW dniu 12 maja dzieci ze świetlic wraz z rodzicami zostali zaproszeni na Piknik „Poznać Straż” w OSP Moszna. Podczas imprezy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zaprezentowała swoje umiejętności. Strażacy zaprezentowali gaszenie samochodu oraz uwalnianie poszkodowanego uwięzionego podczas wypadku.

Ważną częścią spotkania była nauka pierwszej pomocy. Najpierw dzieci oglądały prezentacje przygotowaną przez ratowników medycznych, a następnie brały udział w warsztatach i sprawdzały własne umiejętności.

 

Więcej…

Akcja komunikacja

Wielkość czcionki

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Warsztaty

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>