RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Bank Dziecięcych Uśmiechów

Wielkość czcionki

UśmiechBank Dziecięcych UśmiechówUśmiech

Projekt „Wyraź siebie” zakończony

 

Wyraż siebie--------W świetlicach socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny w okresie listopad- grudzień odbywały się zajęcia w ramach realizacji projektu „Wyraź siebie”. Zajęcia były współfinansowane przez Fundację Bank Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK.

Więcej…

Ferie 2015

Wielkość czcionki

Ferie 2015---------Ferie już za nami ale miłe wspomnienia wciąż w nas. Tegoroczne ferie zimowe wychowankowie świetlic spędzili atrakcyjnie i radośnie. Obok zajęć stacjonarnych takich jak: wspólne przygotowywanie smakołyków, zabawy kreatywne, dyskoteka, karaoke, dzieci zagwarantowaną miały dobrą zabawę podczas wycieczek. Ferie rozpoczęliśmy „naukowo” w „Majsterni”, najnowszej wystawie Centrum Nauki Kopernik, tworząc z najprostszych przedmiotów codziennego użytku rozmaite wynalazki. Korzystając z pięknej zimowej aury, dzieci mogły dopracować swój kunszt łyżwiarski na Lodowisku w Grodzisku Mazowieckim. Piruetom i innym tikom figurowym nie było końca. Dzieci opanowały wręcz do perfekcji tę trudną sztukę utrzymania się i jazdy na lodzie J. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była także wycieczka na Stadion Narodowy, na terenie którego zorganizowana była wystawa LEGO. Wystawa ta oczarowała swą rozmaitością i oryginalnością nie tylko dzieci, ale także wychowawców. Nic jednak nie spodobało się dzieciom tak, jak wycieczka do stadniny koni, którą prowadzi Stowarzyszenie Jeździeckie SZARŻA w Popówku. Możliwość obcowania ze zwierzętami, przejażdżki na koniach, pielęgnowanie koni było dla dzieci niewspółmiernym przeżyciem. Ten miły dzień, obfitujący w liczne przeżycia dzieci zakończyły przy ognisku, spożywając soczyste, pieczone kiełbaski.

 

Więcej…

Trening „ABC Emocji”

Wielkość czcionki

Trening „ABC Emocji” zakończony

W świetlicy socjoterapeutycznej  w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10 odbył się cykl zajęć warsztatowych pt. „ABC emocji”. Adresatami zajęć byli uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej. Zajęcia ukierunkowane były na kształtowanie umiejętności nazywania i wyrażania uczuć i emocji, odreagowania napięć w bezpiecznej atmosferze, lepsze rozumienie własnych reakcji i zachowań wynikających z przeżywanych stanów emocjonalnych.

Więcej…

WARSZTAT DLA RODZICÓW

Wielkość czcionki

"Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach szkolnych"

Adresaci: rodzice dzieci w wieku szkolnym

Cel warsztatów (korzyści dla rodziców):

Głównym celem warsztatu jest przyjrzenie się możliwościom wspierania dziecka w trudnych sytuacjach szkolnych. Udział w warsztacie pozwala rodzicom z większym zrozumieniem spojrzeć na kłopoty z jakimi borykają się ich dzieci oraz dostarcza umiejętności ułatwiających udzielenie dziecku pomocy i wsparcia. Warsztat będzie okazją do:

  • Refleksji na temat potrzeb rozwojowych dzieci w wieku szkolnym.
  • Wypracowania zbioru dobrych praktyk dotyczących budowania relacji rodzic – dziecko.
  • Przyjrzenia się trudnym sytuacjom szkolnym dzieci i sposobom w jaki na nie reagują.
  • Wymiany doświadczeń i refleksji związanych ze wspieraniem dzieci przez rodzica
    w trudnych sytuacjach szkolnych.

Więcej…

Świetliki w obiektywie

Wielkość czcionki

Finał konkursu filmowego „Świetliki w obiektywie”

Świetliki w obiektywieW piątek 24 października dzieci z czterech gminnych świetlic socjoterapeutycznych wyjechały do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie. Zostały zaproszone na 10 urodziny Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej Dom Jana Pawła II. Podczas uroczystej gali rozstrzygnięto również konkursu filmowy „Świetliki w obiektywie”.

Po uroczystych podziękowaniach wszystkim osobom związanym z Domem Jana Pawła II i prezentacji talentów dzieci uczęszczających do tamtejszej świetlicy nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmu przedstawiającego życie świetlicy w dowolnej formie.

 

Więcej…

Baśnie, bajki i legendy w Nadarzynie

Wielkość czcionki

Baśnie, bajki i legendy w Nadarzynie

Baśnie, bajki i legendyW sobotę 25 października dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych DWR na zaproszenie Towarzystwa Teatralnego „Kurtyna” wzięły udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.

Podziwialiśmy występy artystyczne osób niepełnosprawnych. Mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienia: „Złota kaczka”, interpretacje wierszy Jana  Brzechwy oraz występ wokalny Patrycji Malinowskiej, uczestniczki telewizyjnego programu The Voice of Poland.

Więcej…

Spotkanie Klubu Mam

Wielkość czcionki

 

Spotkanie Klubu Mam

Olimpiada sportowa z Avivą

Wielkość czcionki

Olimpiada sportowa z Avivą

Olimpiada z AVIVĄFundacja AVIVA po raz kolejny zorganizowała dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych DWR olimpiadę w ramach realizowanego od 2012 roku programu Street to school. 1 sierpnia dzieci wybrały się do Warszawy, by spędzić dzień aktywnie i sportowo z Wolontariuszami Avivy. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji i dało szansę sprawdzenia swojej kondycji i możliwości fizycznych. Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem - dzieci i wychowawcy uczyli się zumby pod okiem instruktora. Następnie odbył się  bieg integracyjny. Podczas głównej części spotkania dzieci mogły wziąć udział w wielu dyscyplinach sportowych np. rzuty do kosza, kopanie piłki do celu, a także w zabawach oraz grach przygotowanych i wymyślonych specjalnie na ta okoliczność. Olimpiada dała możliwość do poznania nowych osób, zawarcia znajomości i spędzenia aktywnie czasu. Świetnej zabawy nie zepsuł nawet deszcz, który zaskoczył nas wszystkich.

 

Więcej…

Dzieci nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie radiowej Trójki

Wielkość czcionki

Dzieci nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie radiowej Trójki

Dzieci nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie radiowej TrójkiPoznaliśmy już laureatów 33. edycji konkursu "Wymarzone wakacje w górach" organizowanego przez radiową Trójkę. Jury w składzie: Eugeniusz Zielenkiewicz, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Magdalena Karczewska, Katarzyna Stoparczyk, Marek Pawlukiewicz wybrało zwycięzców letniej edycji konkursu. Jednym z laureatów jest świetlica socjoterapeutyczna przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie.

Podczas audycji Jury zachwycało się pracą wykonaną przez dzieci. Eugeniusz Zielenkiewicz- właściciel Hotelu Las powiedział, że praca jest przepiękna, wymagająca wiele wysiłku - „benedyktyńska robota” - dodała Grażyna Wolszczak. Rzeczywiście, trud włożony w przygotowanie pracy był ogromny, postanowiliśmy bowiem wykorzystać technikę origami modułowego, która polega na składaniu kartek papieru w małe trójkąty łączące się ze sobą i tworzące rozmaite kształty. W skład naszej pracy wchodziły góry, las sosnowy, budynek hotelu, słońce i kwiaty, a wszystko to umieszczone zostało w wiklinowym koszyku. Trójkątów powstało około tysiąc, a tworzenie pracy trwało prawie dwa miesiące.

 

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>