RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Wielkanoc 2015 (Otrębusy)

Wielkość czcionki

Wielkanoc 2015W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w dniu 1 kwietnia 2015 o godzinie 17.00 w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Otrębusach, odbyło się spotkanie z udziałem dzieci, rodziców i zaproszonych przyjaciół świetlicy.

Podczas spotkania było gwarno, głośno i wesoło. Było dużo radości i uśmiechów ,który gościł na twarzach dzieci i dorosłych. Motywem przewodnim spotkania były zabawy związane z nadchodzącymi świętami oraz wspólne rozmowy przy świątecznym stole.

Więcej…

Jak to dawniej bywało...

Wielkość czcionki

„Jak to dawniej bywało…”

Wielkanoc 201530 marca w świetlicy socjoterapeutycznej DWR ŚOPS przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie odbyło się spotkanie wielkanocne. Ciepłą atmosferę stworzyły dzieci, wychowawcy oraz licznie przybyli goście, a wśród nich rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy, Kierownik Działu Wspierania Rodziny Pani Agnieszka Olejniczak oraz przedstawiciele Straży Miejskiej.  Uroczystość została rozpoczęta programem artystycznym przygotowanym przez dzieci.

 

Więcej…

Wielkanoc na wesoło (Żółwin)

Wielkość czcionki

„Wielkanoc na wesoło”

Spotkanie wielkanocne Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żółwinie

Wielkanoc na wesoło24 marca w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żółwinie odbyło się  spotkanie wielkanocne.  Wśród zaproszonych gości miło było nam powitać kierownika Działu Wspierania Rodziny p. Agnieszkę Olejniczak, pedagoga szkolnego p. Magdalenę Marchwiak, radnego p. Józefa Streżyńskiego, przedstawiciela Straży Miejskiej w Brwinowie p. Alicję Berską, naszych rodziców i dziadków.

 

Więcej…

Wizyta dzieci w Pałacu Prezydenckim

Wielkość czcionki

Wizyta dzieci w Pałacu Prezydenckim

Wizyta w Pałacu Prezydenckim23 lutego 2015r.  wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych gminy Brwinów były z wizytą u Pierwszej Damy Anny Komorowskiej. Okazją do tego uroczystego spotkania był jubileusz 15-lecia istnienia Fundacji Przyjaciółka, która zaprosiła nas byśmy wspólnie z nimi dzielili te wspaniałe chwile. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy  momentu, kiedy pani Prezydentowa powita nas w Pałacu Prezydenckim. Dla wszystkich dzieci była to niezwykła okazja do obejrzenia wnętrza i spotkania z Panią Prezydentową. Mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać chwilę. Pani Anna Komorowska chciała wiedzieć skąd przyjechaliśmy, co robimy na co dzień, czym się interesujemy, czy nam się podoba w Pałacu? Oczywiście byliśmy zachwyceni wszystkim co zobaczyliśmy, wystrój, meble i styl urządzenia Pałacu zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Więcej…

Wernisaż „Mały Picasso”

Wielkość czcionki

Wernisaż „Mały Picasso”

Mały PicassoW czwartek 2 lutego 2015 w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Otrębusach  odbył się wernisaż prac plastycznych dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach.  Prace powstały
w ramach zajęć artystycznych pt “Mały Picasso“ zorganizowanych we współpracy z Biblioteką.
Na wystawę zostali zaproszeni rodzice i bliscy dzieci, koledzy koleżanki, którzy towarzyszyli autorom w tym wielkim wydarzeniu.

Wernisaż stanowił niezwykłą układankę prac o tematyce najbliższej dzieciom - rodzina, dom, postacie i bohaterzy bajek czy filmów, przyroda. Wyeksponowane dzieła plastyczne artystów zachwycały barwami i formą wyrazu.

 

Więcej…

Bank Dziecięcych Uśmiechów

Wielkość czcionki

UśmiechBank Dziecięcych UśmiechówUśmiech

Projekt „Wyraź siebie” zakończony

 

Wyraż siebie--------W świetlicach socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny w okresie listopad- grudzień odbywały się zajęcia w ramach realizacji projektu „Wyraź siebie”. Zajęcia były współfinansowane przez Fundację Bank Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK.

Więcej…

Ferie 2015

Wielkość czcionki

Ferie 2015---------Ferie już za nami ale miłe wspomnienia wciąż w nas. Tegoroczne ferie zimowe wychowankowie świetlic spędzili atrakcyjnie i radośnie. Obok zajęć stacjonarnych takich jak: wspólne przygotowywanie smakołyków, zabawy kreatywne, dyskoteka, karaoke, dzieci zagwarantowaną miały dobrą zabawę podczas wycieczek. Ferie rozpoczęliśmy „naukowo” w „Majsterni”, najnowszej wystawie Centrum Nauki Kopernik, tworząc z najprostszych przedmiotów codziennego użytku rozmaite wynalazki. Korzystając z pięknej zimowej aury, dzieci mogły dopracować swój kunszt łyżwiarski na Lodowisku w Grodzisku Mazowieckim. Piruetom i innym tikom figurowym nie było końca. Dzieci opanowały wręcz do perfekcji tę trudną sztukę utrzymania się i jazdy na lodzie J. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była także wycieczka na Stadion Narodowy, na terenie którego zorganizowana była wystawa LEGO. Wystawa ta oczarowała swą rozmaitością i oryginalnością nie tylko dzieci, ale także wychowawców. Nic jednak nie spodobało się dzieciom tak, jak wycieczka do stadniny koni, którą prowadzi Stowarzyszenie Jeździeckie SZARŻA w Popówku. Możliwość obcowania ze zwierzętami, przejażdżki na koniach, pielęgnowanie koni było dla dzieci niewspółmiernym przeżyciem. Ten miły dzień, obfitujący w liczne przeżycia dzieci zakończyły przy ognisku, spożywając soczyste, pieczone kiełbaski.

 

Więcej…

Trening „ABC Emocji”

Wielkość czcionki

Trening „ABC Emocji” zakończony

W świetlicy socjoterapeutycznej  w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10 odbył się cykl zajęć warsztatowych pt. „ABC emocji”. Adresatami zajęć byli uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej. Zajęcia ukierunkowane były na kształtowanie umiejętności nazywania i wyrażania uczuć i emocji, odreagowania napięć w bezpiecznej atmosferze, lepsze rozumienie własnych reakcji i zachowań wynikających z przeżywanych stanów emocjonalnych.

Więcej…

WARSZTAT DLA RODZICÓW

Wielkość czcionki

"Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach szkolnych"

Adresaci: rodzice dzieci w wieku szkolnym

Cel warsztatów (korzyści dla rodziców):

Głównym celem warsztatu jest przyjrzenie się możliwościom wspierania dziecka w trudnych sytuacjach szkolnych. Udział w warsztacie pozwala rodzicom z większym zrozumieniem spojrzeć na kłopoty z jakimi borykają się ich dzieci oraz dostarcza umiejętności ułatwiających udzielenie dziecku pomocy i wsparcia. Warsztat będzie okazją do:

  • Refleksji na temat potrzeb rozwojowych dzieci w wieku szkolnym.
  • Wypracowania zbioru dobrych praktyk dotyczących budowania relacji rodzic – dziecko.
  • Przyjrzenia się trudnym sytuacjom szkolnym dzieci i sposobom w jaki na nie reagują.
  • Wymiany doświadczeń i refleksji związanych ze wspieraniem dzieci przez rodzica
    w trudnych sytuacjach szkolnych.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>