RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Nie zabrakło i nas…

Wielkość czcionki

Wystawa CNK23 lipca dzieci z gminnych świetlic socjoterapeutycznych w ramach programu wakacyjnego wzięły udział w Interaktywnej Wystawie Centrum Nauki Kopernik organizowanej
w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie.

Prezentowane eksperymenty cieszyły się dużym zainteresowaniem i skupiały liczne grupki dzieci i młodzieży. Mieliśmy okazję zaobserwować zjawisko próżni i ciśnienia atmosferycznego dzięki działaniu półkul magdeburskich, usłyszeć różne natężenia dźwięku, a nawet zagrać melodię, przy użyciu prostych przedmiotów, zmieniać barwę swojego głosu. Największym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także i wychowawców cieszyło się stoisko z łamigłówkami logicznymi. Stanowisko to wspominamy tym bardziej miło, gdyż udało nam się rozwiązać większość łamigłówek Uśmiech. Upór, wytrwałość, kolejne próby to droga do sukcesu Uśmiech.

 

Więcej…

Kolonia profilaktyczna w Górach Świętokrzyskich (aktualizacja zdjęć)

Wielkość czcionki

Kolonie 2015W dniach 4-13.07.2015r. odbyła się kolonia profilaktyczno- terapeutyczna dla 77 dzieci z gminy Brwinów. Projekt będący elementem Gminnego Programu Profilaktyk i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został zrealizowany przez Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej i przebiegał pod hasłem „Aktywny i bezpieczny wypoczynek”. Uczestnicy wyjazdu zostali wytypowani przez wychowawców świetlic socjoterapeutycznych oraz pracowników socjalnych i spędzili 10 dni nad rzeką Wierna w Bocheńcu.

 

Więcej…

Festiwal Totalnie Teatralnie 2015 już za nami

Wielkość czcionki

Totalnie teatralnie 2015

22.05.2015 obył się finał Festiwalu TT 2015 w Grodzisku Mazowieckim. Jak co roku niezwykła atmosfera, moc ciekawych ludzi, nowe znajomości i wspaniałe spektakle. Za każdym razem gdy bierzemy udział w Festiwalu jesteśmy pod wrażeniem kunsztu aktorskiego prezentowanego przez uczestników oraz tematyki. Młodzi ludzie nie boją się poważnych tematów ani trudnych. Umieją rozbawić widza, zauroczyć, ale i wzruszyć , zmusić do refleksji. Taki właśnie teatr kochamy - różnorodny.

 

Więcej…

Moje dziecko przeżywa tyle emocji!

Wielkość czcionki

 

Warsztaty dla rodziców

Roztańczone emocje - konkurs plastyczny

Wielkość czcionki

Roztańczone emocje20 czerwca Dział Wspierania Rodziny ŚOPS otwiera swój Roztańczony Ogród. W tym dniu chcielibyśmy zainteresować mieszkańców tematyką tańca, a już dziś pragniemy zaprosić do wzięcia udziału
w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Temat przewodni:  "Roztańczone emocje", czyli wszystkie uczucia, emocje i wrażenia, które wywołuje w nas taniec i nie tylko. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Prace należy składać do 10 czerwca w Świetlicy Socjoterapeutycznej DWR, przy ul. Grodziskiej 31.

Rozstrzygnięcie konkursu 20 czerwca 2015r w naszym „Roztańczonym ogrodzie".
Zapraszamy do udziału w konkursie, nagrody czekają.

 

Magda Lipińska

 

Więcej…

Planowanie programu Otwarte Ogrody 2015

Wielkość czcionki

Planowanie programu Otwarte Ogrody 2015

Otwarte Ogrody dopiero za miesiąc, a już wychowawcy ze świetlic socjoterapeutycznych intensywnie pracują nad programem imprezy. Głównymi i najważniejszymi gośćmi Ogrodu przy ul.Grodziskiej 31 będą jak co roku dzieci. 20 czerwca będą mogły zaprezentować swoje talenty, które przecież kryją się w każdym człowieku, małym czy dużym. Dlatego też zapraszamy wszystkich do miejsca odkrywania talentów, do Roztańczonego Ogrodu przy ul.Grodziskiej 31 już 20 czerwca. Przewidziane są jeszcze różne atrakcje i niespodzianki, ale o tym niedługo na oficjalnym plakacie.

Joanna Dzierzba

 

Więcej…

Jedziemy na finał VII Festiwalu Totalnie Teatralnie 2015!!!

Wielkość czcionki

Jedziemy na finał VII Festiwalu Totalnie Teatralnie 2015!!!

Kolejny sukces grupy teatralnej „Małe Proscenium”. Zostaliśmy zakwalifikowani do finału VII edycji Festiwalu Totalnie Teatralnie 2015 w Grodzisku Mazowieckim. Będziemy prezentować spektakl „Dzieci pana Majstra”  przygotowany na podstawie książki Marii Rogoszówny, o tym samym tytule.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam kibicować 22.05.2015r o godzinie 13.30 do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Poniżej link do programu TT 2015:
http://www.egida.org.pl/component/content/article/96-program-totalnie-teatralnie-2015

Barbara Korytkowska

Warsztaty dla Rodziców

Wielkość czcionki

Warsztaty dla rodziców

Uwaga! Termin zgłoszeń upływa w czwartek 7.05.2015r.

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA 2015

Wielkość czcionki

EFFKA 2015W dniach 17-18 kwietnia w Centrum Kultury w Piasecznie odbywał się Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA 2015. To impreza kulturalna skierowana do wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. Celem Festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Nie mogło tam zabraknąć grupy teatralnej „Małe Proscenium” ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej.  Aktorzy przygotowywali się do Festiwalu od dwóch miesięcy, w efekcie czego zostali zakwalifikowani do Przeglądu w kategorii EFFKA młodzieżowa, która odbyła się 18 kwietnia w sobotę. Grupa „Małe Proscenium” zaprezentowała spektakl pt. „ Dzieci Pana Majstra” oparty na książce dla dzieci Zofii Rogoszówny pod tym samym tytułem. To zabawna opowieść o sześciu pociechach majstra Tygodnia i jego żony- Niedzieli.

 

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>