RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

JAROSŁAWIEC 2016

Wielkość czcionki

Kolonie 2016Tegoroczna kolonia profilaktyczno – terapeutyczna za nami. Dzieci uczęszczające do świetlic socjoterapeutycznych DWR oraz podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie spędzili pierwszą część wakacji w dniach od 25 czerwca do 4 lipca w pięknym Jarosławcu nad polskim morzem.

W tym roku dzieci gościły w Ośrodku Wypoczynkowym Gryfia w samym centrum Jarosławca. Pogoda dopisywała przez większość wyjazdu, a bliskość plaży sprawiła, że dzieci niemal codziennie mogły spacerować brzegiem morza oraz zażywać kąpieli morskich pod okiem ratownika i swoich wychowawców.

Dzieci skorzystały z wielu atrakcji. Były na wycieczce  w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie wspinały się po ruchomych wydmach. Zwiedziły Ustkę oraz Darłówek. Na terenie ośrodka również
nie było czasu na nudę. Odbył się spektakl profilaktyczny z udziałem publiczności o dzielnym marynarzu i piracie. Był cyrk ze wspaniałym pokazem magicznym i akrobatycznym, którego finałowym punktem był taniec z wężem, a każdy odważny mógł go dotknąć i się sfotografować. Do dyspozycji dzieci były boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, świetlica, w której odbywały się dyskoteki, zabawy kulturalne, np. pokaz talentów czy quiz kolonijny. Ponadto dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych i sportowych, podczas których wzmacniały poczucie własnej wartości oraz rozwijały umiejętność współpracy w grupie.

Więcej…

Warsztaty Totalnie Teatralnie

Wielkość czcionki

6.06. 2016r odbyły się profesjonalne warsztaty teatralne dla teatrów działających przy świetlicach socjoterapeutycznych w Brwinowie: Proscenium i Małe Proscenium. Zajęcia były nagrodą w Przeglądzie Teatralnym Totalnie Teatralnie, który odbył się  w Grodzisku Mazowieckim. Warsztaty poprowadzili aktorzy teatralni i filmowi: Kasia Afek i Jacek Zienkiewicz. Było wspaniale. DZIĘKUJEMY!

Więcej…

Dzień Rodziny

Wielkość czcionki

„Nieważne jaki bój toczymy ze światem (…) będziemy dziećmi naszych ojców i matek”. W klimacie Hip-Hop’owym upłynął nam tegoroczny Dzień Rodziny. Ogród wypełniony był po brzegi dziećmi wraz z rodzicami, którzy bawili się wyśmienicie korzystając z atrakcji. A tych było niemało J. Podczas Dnia Rodziny dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni dmuchanej, pobawić się bierkami i Jengą dużego formatu, zjeść popcorn, zaprojektować swoją koszulkę w stylu Hip-Hop, a dziewczynki pomalować sobie paznokcie w profesjonalnym kąciku wizażu J. Projektowanie koszulek wraz z malowaniem paznokci było przedsięwzięciem Mam z Klubu Rodzica działającego od kilku miesięcy w Dziale Wspierania Rodziny, w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31. Podczas części artystycznej grupa dzieci ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie oraz ze świetlicy w Żółwinie zaprezentowała Hip-Hop’owy układ taneczny.

Więcej…

Dzień dziecka

Wielkość czcionki

Dzień dzieckaW tym roku Dzień Dziecka spędziliśmy  w świetlicy, ale za to bardzo smakowicie Uśmiech

Pan Paweł, który jest wolontariuszem w naszej świetlicy przygotował dla nas pyszną niespodziankę

W postaci pizzy i słodkości za co bardzo serdecznie mu dziękujemy!

 

Więcej…

POWIDOKI

Wielkość czcionki

PowidokiMłodzież ze świetlic socjoterapeutycznych została zaproszona do wzięcia udziału w projekcie „Powidoki” realizowanym przez Fundację Culture Shock z Warszawy. Jest to projekt realizowany w formie oferty edukacyjnej skonstruowanej w oparciu o zasoby teatru, galerii oraz muzeów sztuki, nauki i techniki. W majowe i czerwcowe weekendy odbywały się wycieczki, których tematyka porusza zagadnienia antropologii obrazu i pojęcia „widzenia”. Młodzież miała okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, wystawy w Pałacu Kultury i Nauki, Fotoplastikon, Teatr Buffo, Niewidzialną Wystawę, Galerie Sztuki, Muzeum Narodowe. Dziękujemy p. Kasi Łukasiewicz - koordynatorce projekt. Dzięki niej mogliśmy zwiedzać, zdobywać wiedzę, działać, tworzyć i bawić się.

Więcej…

O lekach, marihuanie, dopalaczach

Wielkość czcionki

Wyjątkowe spotkanie rodziców i nastolatków (RAZEM) z terapeutą ds. uzależnień. Rozmowa o narkotykach, lekach, dopalaczach - anonimowo, bezpiecznie, bezpłatnie.

Spotkanie

Rzecz o tym, jak powstały wielkanocne jajka…

Wielkość czcionki

Wielkanoc

 

22 marca 2016 w świetlicy socjoterapeutycznej w Brwinowie przy ul. Piłsudskiego 11 odbyło się spotkanie wielkanocne. Mali aktorzy z niecierpliwością wyczekiwali przyjścia gości, by wystawić bajkę przybliżającą tradycję malowania jajek pt. „Jak powstały wielkanocne jajka”. Podczas przedstawienia śmiechu było co nie miara J. Widownie tego dnia dzieci miały liczną. Wśród gości byli obecni Kierownik Działu Wspierania Rodziny Pani Agnieszka, Pani Alicja Berska ze Straży Miejskiej, rodzice i rodzeństwa naszych wychowanków.

 

Więcej…

Warsztaty

Wielkość czcionki

 

Warsztaty Warsztaty
Warsztaty

SPOTKANIE PRZY WIELKANOCNYM STOLE

Wielkość czcionki

 

WielkanocPopołudnie 21 marca  w Świetlicy Socjoterapeutycznej DWR ŚOPS  w Otrębusach rozpoczęło się serdecznymi słowami powitania  przez wychowawców i dzieci licznie przybyłych na uroczystość gości: dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół Świetlicy. Wspólne świętowanie przy wielkanocnym stole to już nasza tradycja.

Podczas spotkania dzieci przygotowały tradycyjny kosz wielkanocny. Poznając znaczenie symboli wypełniły obfity kosz, który stał się darem od dzieci dla osoby potrzebującej.

Po części artystycznej spotkania nastąpił refleksyjny moment, w którym Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Ziębiec uświadomiła nam potrzebę skupienia i odkrywania sensu zbliżających się świąt, kierując jednocześnie w stronę dzieci piękne życzenia.

 

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>