RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

„Dobrze widzi się tylko sercem…”

Wielkość czcionki

12 listopada w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbył się Finał projektu pt. „Moje życie z pasją” realizowanego od września br. w świetlicy socjoterapeutycznej Działu Wspierania Rodziny ŚOPS działającej w Brwinowie, przy ul. Piłsudskiego 11. Kilkumiesięczna praca dzieci zaowocowała wzruszającą inscenizacją „Małego Księcia”. Nowela autorstwa Antonie de Saint-Exupéry poruszająca tematykę więzi między ludźmi, przyjaźni, miłości wzrusza i skłania do refleksji zarówno młodego jak i dorosłego czytelnika. Opowiedziana za pomocą teatru narracji, czyli „Kamishibai” stworzyła niepowtarzalny klimat. Mali aktorzy podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Panią Karin Majdowska samodzielnie wykonały ilustracje do przedstawienia, zaś do gry aktorskiej przygotowała dzieci Pani Joanna Lissner.

Więcej…

Uroczyste zakończenie projektu „Kuźnia kreatywności”

Wielkość czcionki

W sobotę 26 listopada grupa dzieci ze świetlicy w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31 wraz z rodzicami wzięły udział w gali kończącej projekt „Kuźnia kreatywności”.

Podczas trzymiesięcznych spotkań w ramach projektu dzieci rozwijały różnorodne zdolności: plastyczne, aktorskie, taneczne. Dodatkowo odbywały się zajęcia profilaktyczne. Sobotnie spotkanie było okazją do prezentacji efektów zajęć.

 

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Wielkość czcionki

5 grudnia od wielu lat uznawany jest za Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Jest to ważne święto dla tych, co bezinteresownie świadczą pomoc osobom potrzebującym, jak również dla tych, co z tej pomocy korzystają. Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Dzień Wolontariusza w piątek 9 grudnia w sali świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie.  Z ŚOPS współpracuje prawie 30 osobowa grupa wolontariuszy - młodszych, starszych i tych bardziej starszych - ale wszystkich łączy ten sam cel: chęć niesienia dobra, radości i pomocy drugiemu człowiekowi. I właśnie za serce i aktywność wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk Joanny Dzierzby – dyrektora ŚOPS. Wśród osób wyróżnionych znalazła się również p. Monika Słowikowska – koordynator wolontariatu w ŚOPS, p. Agnieszka Dawidziuk – wolontariuszka i laureatka wyróżnienia Prezydenta RP oraz p. Anna Łukawska – Adamczyk, przedstawiciel Centrum Wolontariatu w Warszawie. Po części oficjalnej nastąpiła eksplozja radości (dosłownie!), bo wszyscy uczestnicy wzięli udział w zajęciach z jogi śmiechu, prowadzonych przez psychologa – p. Elżbietę Dybińską.

 

Więcej…

Zajęcia dla dzieci w Otrębusach

Wielkość czcionki

Świetlica socjoterapeutyczna w Otrębusach przy ul. Krótkiej 10 to miejsce, gdzie dziecko może spokojnie odrobić lekcje, zjeść posiłek, spędzić ciekawie czas wolny, poznać nowych ludzi, a wszystko to pod okiem wychowawców:
p. Kasi Cendrowskiej i p. Ani Knop.
ZAPRASZAMY Uśmiech Informacje tel. 533305491

Zajęcia dla dzieci

Warsztaty dla rodziców

Wielkość czcionki

Warsztaty dla rodziców

Rodzinne bajkowanie

Wielkość czcionki

Rodzinne bajkowanie

Zdolni na start vol. 2

Wielkość czcionki

Już po raz kolejny dzieci z gminnych świetlic socjoterapeutycznych (i nie tylko!) na przełomie lipca i sierpnia 2016r. wzięły udział w obozie Project Management Kids Camp w Serocku. W zeszłorocznej edycji – 5 zdolnych młodych mieszkańców zostało zaproszonych do udziału w projekcie. Tegoroczne wakacje były nagrodą dla aż 17 dzieci.
Tematem przewodnim tegorocznego obozu była robotyka, a celem nauczenie technik zarządzania projektami i wykorzystywania ich w codziennym życiu.  Po za zajęciami o robotach uczestnicy mieli okazję spróbować nowych rzeczy, tj. zajęcia survivalowe, tworzenie własnych gier, wspinaczka, offroad.  
Bartek, jeden z uczestników obozu mówi o nim tak: „Na początku obozu czuliśmy się nieswojo, ale następne dni były przepełnione zabawą. Będąc na obozie bardzo mi się podobały wszystkie atrakcje, ale najbardziej gra w nogę z kolegami. Wszyscy szybko poznaliśmy się i polubiliśmy.  Podczas obozu nauczyliśmy się też zarządzania pieniędzmi, współpracy oraz samoobrony. Każdego dnia bawiliśmy się,  często chodziliśmy na plażę i mieliśmy ciekawe zajęcia z angielskiego i z decoupage'u.”

Więcej…

Grupa terapeutyczna

Wielkość czcionki

 

Grupa terapeutyczna

Otwarcie na uczucia i wartości…

Wielkość czcionki

Projekt o wartości 40 tyś zł dla dzieci z Brwinowa


ŚwietlicaTowarzystwo Teatralne „Kurtyna” zaprosiło dzieci z gminnej świetlicy socjoterapeutycznej do udziału w dwóch artystycznych projektach: „Kuźnia Kreatywności” oraz „Moje życie  z pasją”.
40 dzieci w wieku 7-16 lat bierze udział w fantastycznych zajęciach pozalekcyjnych: artystycznych, plastyczno-teatralnych, sportowo-tanecznych, profilaktycznych. Podczas zajęć dzieci rozwijają pasję, wyobraźnię twórczą, fantazję i kreatywność. Młodzi mieszkańcy Brwinowa otwierają się na uczucia i wartości.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>