RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Biblioteki

Wielkość czcionki

BibliotekiW środę 22 lutego dzieci ze świetlic wraz z wychowawcami odwiedziły biblioteki na terenie Gminy Brwinów. Grupy z Grodziskiej i Jedynki wybrały się na zajęcia do biblioteki brwinowskiej, a dzieci z Żółwina i Otrębus do biblioteki w Otrębusach. Pracownicy obu placówek zaprezentowali dzieciom wnętrza i bibliotek i zaznajomili z pracą w tych miejscach. Ponadto, panie prowadzące zajęcia przeczytały dzieciom wybrane fragmenty literatury młodzieżowej i dziecięcej. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i skupieniem, jak przystało na młodych czytelników.

Więcej…

Klockownia

Wielkość czcionki

klockowniaWtorek 21 lutego spędziliśmy w Edukacyjnym Placu Zabaw „Klockownia” w Warszawie. Atrakcja zorganizowana została w ramach tegorocznego feryjnego programu profilaktyczno-kreatywnego pt. „SZTUKAferie”. Dzieci zgodnie stwierdziły, że Klockownia jest fantastycznym miejscem Uśmiech. Edukacyjny Plac Zabaw obok dobrej zabawy zapewnia dzieciom rozwój kompetencji społecznych, kreatywnego myślenia, wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi na wykonywanej czynności. Sprzyja także wzmacnianiu poczucia własnej wartości. Rozmaite kształty, kolory, struktury, możliwości łączenia klocków dały dzieciom przestrzeń do tworzenia ciekawych, unikatowych budowli. Atrakcyjności klockom dodał fakt, że nie ma gotowych schematów budowli, za każdym razem powstaje coś nowego, przez co dziecko może poczuć się jak artysta.

Więcej…

Warsztaty Origami

Wielkość czcionki

Warsztaty Origami

OrigamiW poniedziałek 20 lutego dzieci ze świetlicy w Brwinowie uczestniczyły w niezwykłych warsztatach origami. Pod okiem instruktorki - wolontariuszki pani Ewy Kozłowskiej przygotowywały fantazyjne papierowe wzory. Pani Ewa wprowadziła wszystkich w ciekawy świat Japonii opowiadając, o tym niezwykłym kraju, o teatrzyku Komishibai, a także czytając japońskie książeczki.

Origami okazało się czarodziejskim światem, w którym każdy mógł odkryć radość tworzenia, choć proponowane wzory nie należały do najłatwiejszych. Wymagały dużej dokładności i skupienia, a także precyzji. Jednak wszystkie dzieci poradziły sobie świetnie. Nasza instruktorka chwaliła zwinne ręce uczestników i cierpliwość.

Więcej…

Bal przyjaciela

Wielkość czcionki

Bal przyjacielaBal Przyjaciela

Dzień 16 lutego wychowankowie świetlicy przy ul. Grodziskiej wybrali na utworzenie nowego święta - Dnia Przyjaciela. Przygotowania do tego dnia trwały przez kilka dni - dzieci tworzyły plakat, zaproszenia dla swoich przyjaciół i dekorację sali. Dzień Przyjaciela był okazją do rozmowy o wartości przyjaźni
i spędzenia czasu razem na zabawie.

 

Więcej…

Taneczne Walentynki

Wielkość czcionki

Dylu dyluTaneczne Walentynki

Walentynki dla dzieci ze świetlic były dniem zdobywania nowych doświadczeń. Dzień spędziliśmy w bajecznej krainie Alicji - w Centrum Twórczości i Zabawy Dylu Dylu. Właśnie tam odbyły się warsztaty tańca towarzyskiego z instruktorem Dance and Fit podczas, których mogliśmy nauczyć się podstawowych kroków. Taniec okazał się fantastyczną zabawą.

Po zajęciach tanecznych próbowaliśmy nowych smaków- pysznych koktajli owocowych. Okazało się, że może być pysznie i zdrowo. Dodatkową atrakcją okazał się czas spędzony w Sali Zabaw pełnej piłeczek, drabinek, zjeżdżalni i tajemniczych schowków.

Więcej…

„Dobrze widzi się tylko sercem…”

Wielkość czcionki

12 listopada w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbył się Finał projektu pt. „Moje życie z pasją” realizowanego od września br. w świetlicy socjoterapeutycznej Działu Wspierania Rodziny ŚOPS działającej w Brwinowie, przy ul. Piłsudskiego 11. Kilkumiesięczna praca dzieci zaowocowała wzruszającą inscenizacją „Małego Księcia”. Nowela autorstwa Antonie de Saint-Exupéry poruszająca tematykę więzi między ludźmi, przyjaźni, miłości wzrusza i skłania do refleksji zarówno młodego jak i dorosłego czytelnika. Opowiedziana za pomocą teatru narracji, czyli „Kamishibai” stworzyła niepowtarzalny klimat. Mali aktorzy podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Panią Karin Majdowska samodzielnie wykonały ilustracje do przedstawienia, zaś do gry aktorskiej przygotowała dzieci Pani Joanna Lissner.

Więcej…

Uroczyste zakończenie projektu „Kuźnia kreatywności”

Wielkość czcionki

W sobotę 26 listopada grupa dzieci ze świetlicy w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31 wraz z rodzicami wzięły udział w gali kończącej projekt „Kuźnia kreatywności”.

Podczas trzymiesięcznych spotkań w ramach projektu dzieci rozwijały różnorodne zdolności: plastyczne, aktorskie, taneczne. Dodatkowo odbywały się zajęcia profilaktyczne. Sobotnie spotkanie było okazją do prezentacji efektów zajęć.

 

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Wielkość czcionki

5 grudnia od wielu lat uznawany jest za Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Jest to ważne święto dla tych, co bezinteresownie świadczą pomoc osobom potrzebującym, jak również dla tych, co z tej pomocy korzystają. Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Dzień Wolontariusza w piątek 9 grudnia w sali świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie.  Z ŚOPS współpracuje prawie 30 osobowa grupa wolontariuszy - młodszych, starszych i tych bardziej starszych - ale wszystkich łączy ten sam cel: chęć niesienia dobra, radości i pomocy drugiemu człowiekowi. I właśnie za serce i aktywność wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk Joanny Dzierzby – dyrektora ŚOPS. Wśród osób wyróżnionych znalazła się również p. Monika Słowikowska – koordynator wolontariatu w ŚOPS, p. Agnieszka Dawidziuk – wolontariuszka i laureatka wyróżnienia Prezydenta RP oraz p. Anna Łukawska – Adamczyk, przedstawiciel Centrum Wolontariatu w Warszawie. Po części oficjalnej nastąpiła eksplozja radości (dosłownie!), bo wszyscy uczestnicy wzięli udział w zajęciach z jogi śmiechu, prowadzonych przez psychologa – p. Elżbietę Dybińską.

 

Więcej…

Zajęcia dla dzieci w Otrębusach

Wielkość czcionki

Świetlica socjoterapeutyczna w Otrębusach przy ul. Krótkiej 10 to miejsce, gdzie dziecko może spokojnie odrobić lekcje, zjeść posiłek, spędzić ciekawie czas wolny, poznać nowych ludzi, a wszystko to pod okiem wychowawców:
p. Kasi Cendrowskiej i p. Ani Knop.
ZAPRASZAMY Uśmiech Informacje tel. 533305491

Zajęcia dla dzieci

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>