RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Konkurs Kreatywny”

Wielkość czcionki

W październiku  2012 roku był ogłoszony konkurs kreatywny na najciekawszą pracę na wykonaną dowolną techniką o dobrych praktykach wykorzystania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Pomyślałem, więc, że można spróbować  namalować coś niezwykłego. Długo myślałem nad moją pracą  żeby zaskoczyć jury.  Pytałem  mamy, przyjaciół i znajomych chcąc znać ich zdanie.  Ostatecznie wybrałem pomysł, na który wpadliśmy razem z  moją przyjaciółką przedstawiający mnie na rajdzie samochodowym. Prace przygotowywałem na świetlicy przy Grodziskiej pod opieką pani Basi i pani Marzeny. Uważam, że dzięki funduszom UE możliwe będzie bym ja kiedyś został zawodowym kierowcą rajdowym  ponieważ jest to moje marzenie. Sądzę że kiedyś się spełni i będę mógł być dumny  że osiągnąłem to czego chciałem. W grudniu dowiedziałem się że dostałem wyróżnienie w konkursie. Nie wierzyłem własnemu szczęściu. A gdy tablet znalazł się  w moich rękach  poczułem że warto było pracować i starać się. Chciałbym serdecznie  podziękować paniom, które mi pomagały  oraz jury za docenienie mojej pracy.

Wielkość czcionki

 

Grupa wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie

Wielkość czcionki

Grupa wsparcia

dla ofiar przemocy w rodzinie

Jeśli chcesz:

  • wyjść z izolacji;
  • zdobyć wiedzę o możliwościach różnych form pomocy w szczególności:
    • interwencji policji w przypadku konieczności powstrzymania incydentów przemocy ze strony sprawcy;
    • pomocy psychiatrycznej przy rozpoznaniu zespołu stresu pourazowego
    • lub innych zaburzeń towarzyszących przemocy;

Więcej…

Dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych powitały Paraolimpijczyków

Wielkość czcionki

W poniedziałek 10 września 2012 r. - dzięki uprzejmości Fundacji Aviva- dzieci z gminnych świetlic socjoterapeutycznych miały zaszczyt powitać Paraolimpijczyków, którzy wracali do Polski z Igrzysk w Londynie.

Dzieci były bardzo podekscytowane spotkaniem ze sportowcami, gdyż taka szansa nie zdarza się co dzień. Spotkanie odbyło się na lotnisku Okęcie, a wszyscy oczekujący z biciem serca wypatrywali  sportowców. Razem z dziećmi byli też kibice, członkowie rodziny, przedstawiciele Fundacji Aviva, dziennikarze i prasa.

 

Więcej…

Ekologiczny Piknik z AVIVĄ

Wielkość czcionki

Pożegnaliśmy już wakacje a wraz z nimi czas pikników i spotkań na łonie natury. Wydawałoby się, że wszystkie najciekawsze i najprzyjemniejsze chwile dzieci mają już za sobą. A jednak… Nasi nieocenieni Przyjaciele z Avivy przygotowali dla wychowanków świetlic wspaniałą niespodziankę- zaproszenie na Rodzinny Ekologiczny Dzień Otwarty z AVIVĄ pod hasłem „ Narodzie pomóż przyrodzie!”. Piknik odbył się 8 września w Restauracji Powsin mieszczącej się na terenie Lasu Kabackiego. W klimacie gier, zabaw i konkursów dzieci uczyły się jak ważna jest ochrona i dbanie o środowisko naturalne. Dowiedziały się jak wiele fantastycznych i ciekawych rzeczy można zrobić z produktów recyklingowych, poznały odpowiedzi na pytania: po co segregować śmieci, jak pomóc ptakom w okresie zimowym i czy możliwa jest ekologiczna jazda samochodem oraz wiele innych. Wśród oferty programowej każdy nawet najbardziej wybredny uczestnik odnalazł coś dla siebie. Dla wielbicieli muzyki przygotowano warsztat tworzenia instrumentów muzycznych, Ci którzy śledzą najnowsze trendy modowe mogli zaprojektować i przygotować eko-stroje. Warsztaty origami i tworzenia zabawek oraz biżuterii z elementów recyklingowych były oblegane szczególnie przez dziewczynki. Chłopcy natomiast z zapałem zabrali się za własnoręczne konstruowanie karmników dla ptaków. Zapaleni sportowcy rywalizowali w grach zespołowych typu: siatkówka, koszykówka, mini-golf i tenis ziemny. A Ci najmłodsi z nieukrywaną radością malowali buzie i bawili się na placach zabaw, dmuchanych zjeżdżalniach, przy stoiskach z balonami. Natomiast wszyscy chętnie brali udział w grach i konkursach z nagrodami oraz zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorów.

Zabawa i atmosfera Pikniku tak pochłonęła wszystkich, że nie sposób było namówić dzieci do powrotu do domu.

Dziękujemy serdecznie firmie AVIVA, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Łączenie nauki z zabawą przynosi najlepsze efekty, toteż uczestnictwo w Pikniku było cennym i wartościowym doświadczeniem dla dzieci.

Zaproszenie

Wielkość czcionki

Połączenie jednostek

Wielkość czcionki

DZIAŁ WSPIERANIA RODZINY ŚRODOWISKOWEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Działalność Gminnego Ośrodka Pracy z Rodziną pod nowym szyldem

GMINNY OŚRODEK PRACY Z RODZINĄ od dnia 1 maja 2012r. stał się działem ŚRODOWISKOWEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BRWINOWIE.

Zgodnie z Uchwałą przyjętą w dniu 29.12.2011r. podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Brwinowie jednostki budżetowe Gminy Brwinów: Gminny Ośrodek Pracy z Rodziną i Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej połączono w Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wszystkie działania prowadzone dotychczas przez GOPzR realizowane będą pod nowym szyldem:
DZIAŁ WSPIERANIA RODZINY ŚRODOWISKOWEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>