RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Wielkość czcionki

13 stycznia 2013 odbył się 21 Finał WOŚPu, w którym wzięły udział setki wolontariuszy z całej Polski, a wśród nich dzieci z gminnych świetlic socjoterapeutycznych z Brwinowa i Żółwina. Ogromny entuzjazm z jakim dzieci zgłosiły się do zbierania pieniędzy świadczy o ich trosce i zaangażowaniu w pomoc chorym i potrzebującym.
Mimo mroźnej aury i dużej ilości śniegu, nasi podopieczni dzielnie i wytrwale dążyli do zebrania datków od wszystkich osób chcących przyłączyć się do akcji.

Więcej…

Spotkanie Noworoczne w świetlicach socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

W piątkowe popołudnie 11 stycznia w sali Widowiskowej OSP w Żółwinie odbyło się spotkanie Noworoczne dzieci z czterech gminnych świetlic socjoterapeutycznych.
Podczas uroczystości odbyły się inscenizacje przedstawień teatralnych pt. „Mały Książę” oraz „Cudowna Noc”. Spektakle, które przygotowały dzieci w ramach programu „Profilaktyka a Teatr” wyreżyserowała, już od wielu lat współpracująca ze świetlicami Pani Joanna Lissner.
Spotkanie było okazją do podsumowania całorocznej działalności placówek. Dzieci oraz wychowawcy podziękowali wszystkim, którzy swoją życzliwością i przychylnością wspierają działalność świetlic, otaczają je troską  a także aktywnie uczestniczą w realizowanych przedsięwzięciach.
Zaproszenie dzieci przyjęło wielu znamienitych gości. Na spotkanie przybyli rodzice, pedagodzy, nauczyciele, Radni Rady Miejskiej w Brwinowie, Dyrektor Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawiciele Urzędu Gminy.

Więcej…

Mikołajkowe pożegnanie z Avivą

Wielkość czcionki

Niestety minął rok współpracy z Firmą Aviva w ramach międzynarodowego programu „Street to school”. Polska edycja programu w 2012 r. skierowana była do 80 podopiecznych gminnych świetlic socjoterapeutycznych w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach. 20 grudnia wolontariusze Avivy pożegnali się z dziećmi podczas spotkania mikołajkowego.

Więcej…

Spotkanie wigilijne w Świetlicach Socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Dnia 20 grudnia 2012 (czwartek) w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żółwinie odbyło się wigilijne spotkanie dzieci z czterech gminnych  świetlic  socjoterapeutycznych. Był to wyjątkowy wieczór gdyż dzieci spotkały się ze  Świętym Mikołajem, z przedstawicielami firmy AVIVA oraz rodzicami i opiekunami. Święty Mikołaj dostarczył prezenty, o które dzieci poprosiły w listach. Radość dzieci na widok wymarzonych upominków była nieopisana. Wszystkie zgodnym chórem serdecznie podziękowały Mikołajowi oraz obiecały zachowywać się grzecznie, aby móc oczekiwać na prezenty w kolejnym roku. Dzieci przygotowały oraz zaprezentowały gościom z AVIVY przedstawienie o tematyce świątecznej, a także zaśpiewały wspólnie z gośćmi kolędy.

 

Więcej…

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Konkurs Kreatywny”

Wielkość czcionki

W październiku  2012 roku był ogłoszony konkurs kreatywny na najciekawszą pracę na wykonaną dowolną techniką o dobrych praktykach wykorzystania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Pomyślałem, więc, że można spróbować  namalować coś niezwykłego. Długo myślałem nad moją pracą  żeby zaskoczyć jury.  Pytałem  mamy, przyjaciół i znajomych chcąc znać ich zdanie.  Ostatecznie wybrałem pomysł, na który wpadliśmy razem z  moją przyjaciółką przedstawiający mnie na rajdzie samochodowym. Prace przygotowywałem na świetlicy przy Grodziskiej pod opieką pani Basi i pani Marzeny. Uważam, że dzięki funduszom UE możliwe będzie bym ja kiedyś został zawodowym kierowcą rajdowym  ponieważ jest to moje marzenie. Sądzę że kiedyś się spełni i będę mógł być dumny  że osiągnąłem to czego chciałem. W grudniu dowiedziałem się że dostałem wyróżnienie w konkursie. Nie wierzyłem własnemu szczęściu. A gdy tablet znalazł się  w moich rękach  poczułem że warto było pracować i starać się. Chciałbym serdecznie  podziękować paniom, które mi pomagały  oraz jury za docenienie mojej pracy.

Wielkość czcionki

 

Grupa wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie

Wielkość czcionki

Grupa wsparcia

dla ofiar przemocy w rodzinie

Jeśli chcesz:

  • wyjść z izolacji;
  • zdobyć wiedzę o możliwościach różnych form pomocy w szczególności:
    • interwencji policji w przypadku konieczności powstrzymania incydentów przemocy ze strony sprawcy;
    • pomocy psychiatrycznej przy rozpoznaniu zespołu stresu pourazowego
    • lub innych zaburzeń towarzyszących przemocy;

Więcej…

Dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych powitały Paraolimpijczyków

Wielkość czcionki

W poniedziałek 10 września 2012 r. - dzięki uprzejmości Fundacji Aviva- dzieci z gminnych świetlic socjoterapeutycznych miały zaszczyt powitać Paraolimpijczyków, którzy wracali do Polski z Igrzysk w Londynie.

Dzieci były bardzo podekscytowane spotkaniem ze sportowcami, gdyż taka szansa nie zdarza się co dzień. Spotkanie odbyło się na lotnisku Okęcie, a wszyscy oczekujący z biciem serca wypatrywali  sportowców. Razem z dziećmi byli też kibice, członkowie rodziny, przedstawiciele Fundacji Aviva, dziennikarze i prasa.

 

Więcej…

Ekologiczny Piknik z AVIVĄ

Wielkość czcionki

Pożegnaliśmy już wakacje a wraz z nimi czas pikników i spotkań na łonie natury. Wydawałoby się, że wszystkie najciekawsze i najprzyjemniejsze chwile dzieci mają już za sobą. A jednak… Nasi nieocenieni Przyjaciele z Avivy przygotowali dla wychowanków świetlic wspaniałą niespodziankę- zaproszenie na Rodzinny Ekologiczny Dzień Otwarty z AVIVĄ pod hasłem „ Narodzie pomóż przyrodzie!”. Piknik odbył się 8 września w Restauracji Powsin mieszczącej się na terenie Lasu Kabackiego. W klimacie gier, zabaw i konkursów dzieci uczyły się jak ważna jest ochrona i dbanie o środowisko naturalne. Dowiedziały się jak wiele fantastycznych i ciekawych rzeczy można zrobić z produktów recyklingowych, poznały odpowiedzi na pytania: po co segregować śmieci, jak pomóc ptakom w okresie zimowym i czy możliwa jest ekologiczna jazda samochodem oraz wiele innych. Wśród oferty programowej każdy nawet najbardziej wybredny uczestnik odnalazł coś dla siebie. Dla wielbicieli muzyki przygotowano warsztat tworzenia instrumentów muzycznych, Ci którzy śledzą najnowsze trendy modowe mogli zaprojektować i przygotować eko-stroje. Warsztaty origami i tworzenia zabawek oraz biżuterii z elementów recyklingowych były oblegane szczególnie przez dziewczynki. Chłopcy natomiast z zapałem zabrali się za własnoręczne konstruowanie karmników dla ptaków. Zapaleni sportowcy rywalizowali w grach zespołowych typu: siatkówka, koszykówka, mini-golf i tenis ziemny. A Ci najmłodsi z nieukrywaną radością malowali buzie i bawili się na placach zabaw, dmuchanych zjeżdżalniach, przy stoiskach z balonami. Natomiast wszyscy chętnie brali udział w grach i konkursach z nagrodami oraz zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorów.

Zabawa i atmosfera Pikniku tak pochłonęła wszystkich, że nie sposób było namówić dzieci do powrotu do domu.

Dziękujemy serdecznie firmie AVIVA, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Łączenie nauki z zabawą przynosi najlepsze efekty, toteż uczestnictwo w Pikniku było cennym i wartościowym doświadczeniem dla dzieci.

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>