RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Wielkość czcionki

Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie organizuje konkurs plastyczny pod hasłem “Ja i moja rodzina w krainie czarów”. Honorowy Patronat nad konkursem objęła dyrektor – Pani Joanna Dzierzba.

Poniżej znajdą Państwo  Regulamin konkursu.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Więcej…

Wyniki konkursu plastycznego „Moje miasto za 100 lat”

Wielkość czcionki

Ogłoszono wyniki regionalnego konkursu plastycznego „Moje miasto za 100 lat” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. W konkursie wzięły udział dzieci  z czterech świetlic naszej gminy i przygotowały w sumie 35 prac wykonanych technika rysunkową i malarską. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania sztuką, zwrócenie uwagi na najbliższe otoczenie, rozwijanie wyobraźni oraz wyłonienie talentów plastycznych. Jak się okazało uzdolnionych dzieci w naszych świetlicach nie brakuje

Laureaci konkursu:

 • Oliwia Fill - I miejsce w kategorii uczniowie klas 1-3, świetlica socjoterapeutyczna Brwinów, ul. Grodziska 31
 • Kinga Pasik - III miejsce w kategorii uczniowie klas 1-3, świetlica socjoterapeutyczna Brwinów, ul. Piłsudskiego 11
 • Alicja Hanc - III miejsce w kategorii uczniowie klas 4-6, świetlica socjoterapeutyczna Brwinów, ul. Grodziska 31
 • Aleksandra Ziumecka - wyróżnienie w kategorii uczniowie klas 1-3, świetlica socjoterapeutyczna Brwinów, ul. Grodziska 31
 • Julia Czekalska - wyróżnienie w kategorii uczniowie klas 4-6, świetlica socjoterapeutyczna Brwinów, ul. Piłsudskiego 11
 • Amelia Czekalska, Sebastian Kaliszewski, Dominika Szcześniak - prace zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej

Wszyscy finaliście konkursu zostali zaproszeni na galę finałową połączoną  z wystawą pokonkursową, która odbędzie się w GOK w sobotę 27.04.2013r o godz. 12:00. Podczas wernisażu laureatom wręczone zostaną dyplomy, upominki i nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz zapraszamy do obejrzenia prac podczas wystawy.

 

Czujka czadu

Wielkość czcionki

Wychowankowie świetlic Działu Wspierania Rodziny wzorem ubiegłych lat wzięli udział w XV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”, którego organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

 

Wśród laureatów znaleźli się:

 • I miejsce:

Wiktoria Szcześniak

Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31

 • II miejsce:

Aleksandra Ziumecka

Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31

 • III miejsce:

Zuzanna Adaszkiewicz

Świetlica w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10

 • Wyróżnienie:

Oliwia Fill

Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31

Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, oraz wszystkim dzieciom, które wzięły dział  konkursie. Życzymy dalszych sukcesów.

Totalnie Teatralnie

Wielkość czcionki

12 kwietnia 2013 roku, w piątek grupa teatralna PROSCENIUM, którą tworzą wychowankowie świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 wraz z Tomaszem Targaszewskim naszym byłym wychowankiem, a obecnie wolontariuszem w świetlicy przy ul. Grodziskiej 31, wzięła udział w V edycji Mazowieckiego Festiwalu Totalnie Teatralnie w Centrum Kultury, w Grodzisku Mazowieckim, organizowanym przez Stowarzyszenie Egida, ze spektaklem w reżyserii Pani Joanny Lissner pt. „Mały Książę”. Na podium nie stanęliśmy jednak sukcesem dla nas jest sam fakt zakwalifikowania się do udziału w Festiwalu, oraz możliwość zaprezentowania się przed jury aktorów, a także zagranie obok grup teatralnych, które reprezentują wysoki poziom i mają na swym koncie sukcesy w festiwalach międzynarodowych.

Młodym, początkującym aktorom życzymy dalszych sukcesów, mając nadzieję na uczestnictwo w VI edycji Festiwalu Totalnie Teatralnie.

Wielkanoc w Otrębusach

Wielkość czcionki

28 marca 2013 roku, w świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach, odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Nasi wychowankowie mieli możliwość i zaszczyt zaprezentować przybyłym gościom przedstawienie o tematyce wielkanocnej.

Były to pierwsze Święta obchodzone w nowej lokalizacji, obecnie mieszczącej się przy ulicy Krótkiej 10, a duża przestrzeń, którą dysponujemy, pozwoliła nam zapewnić zarówno dzieciom jak i pozostałym gościom dużo swobody.

Sala na ten moment była odświętnie udekorowana przez dzieci, co dodatkowo podkreślało świąteczną atmosferę.

Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowania do spektaklu.  Wybrały te wiersze i teksty, które najpiękniej ujmowały temat Wielkiej Nocy. Przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.

 

Więcej…

Wielkanoc w Jedynce

Wielkość czcionki

W poniedziałek 25 marca 2013 roku w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Piłsudskiego 11 odbyło się spotkanie wielkanocne, podczas którego dzieci wystąpiły w przedstawieniu świątecznym. Spotkanie połączone było z quizem wielkanocnym, który dostarczył rodzicom, dzieciom i wszystkim zebranym gościom dużo zabawy i radości. Po części „oficjalnej” zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, kosztując smakołyków przygotowanych również przez rodziców naszych wychowanków.

Dziękujemy za mile spędzony czas razem.

Więcej…

Tradycyjne spotkanie wielkanocne „Grodziska”

Wielkość czcionki

26 marca w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej 31 tradycyjnie jak co roku odbyło się spotkanie wielkanocne połączone z inscenizacją przedstawienia „Wielki Tydzień”. W przedstawieniu dzieci opowiedziały o tradycjach i obyczajach wielkopostnych i wielkanocnych kultywowanych na terenie naszego kraju. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wystąpiły na scenie dla swoich rodziców, rodzeństwa i dziadków, którzy licznie przybyli na uroczystość. Wszyscy obecni otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci jajka wielkanocne ozdobione metodą deqoupage. Nie zabrakło też smakołyków na świątecznym stole, które zostały przygotowane przez rodziców.

W ciepłej i rodzinnej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia i miło spędzili czas na rozmowach i wspólnej zabawie.

Więcej…

Przegląd amatorskich grup teatralnych

Wielkość czcionki

W piątek 22 marca 2013 roku, w sali OSP w Żółwinie odbył się  przegląd amatorskich i szkolnych grup teatralnych, w ramach II Brwinowskich Spotkań Teatralnych „The Best”. Efekty pracy młodych artystów oceniało profesjonalne jury aktorów i reżyserów. Wychowankowie naszych świetlic zagrali w dwóch przedstawieniach: „Mały Książę”, będącym adaptacją powieści o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności, w reżyserii Pani Joanny Lissner, oraz multimedialnym przedstawieniu dla dzieci i dorosłych pt. „Mamo! Tato! Usłysz mnie! Myśli i Słowa Janusza Korczaka”, w reżyserii Pani Katarzyny Jacniackiej i Olgi Jastrzębskiej. Wyniki przeglądu są nam już znane J. Zdobyliśmy wyróżnienie za przedstawienie pt. „Mały Książę”. Życzymy młodym aktorom dalszych sukcesów.

Inne kraje widziane oczami dzieci

Wielkość czcionki

W sobotę 9 marca 2013 r. w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej, w ramach Festiwalu ŚWIAT BEZ GRANIC zorganizowanego przez Polską Akcję Humanitarną oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich miała miejsce konkursowa wystawa prac połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego: „Inne kraje widziane oczami dzieci”. Wśród laureatów znaleźli się także nasi wychowankowie:

 • I miejsce zajęła Justyna Płuciennik – Świetlica w Brwinowie, przy ul. Piłsudskiego 11.
 • II miejsce zajęła Aleksandra Stefańska – Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31.

 

Wyróżnione zostały prace dzieci:

 • Gabriela Reznar - Świetlica w Brwinowie, przy ul. Piłsudskiego 11.
 • Karolina Wojtuszkiewicz – Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31.
 • Oliwia Fill - Świetlica w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31.
 • Anna Gronowska – Świetlica w Żółwinie, przy ul. Nadarzyńskiej 25.

 

Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>