RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

ZAPRASZAMY DZIECI NA ZAJĘCIA

Wielkość czcionki

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA KSZTAŁTUJĄCE

KOMPETENCJE SPOŁECZNE

 

Świetlica socjoterapeutyczna przy ul.Grodziskiej 31 w Brwinowie ogłasza nabór dzieci od 7 do 10 roku życia  na zajęcia kształtujące umiejętności społeczne. Spotkania adresowane są szczególnie do dzieci nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, które są nadwrażliwe i mają niskie poczucie własnej wartości.

Więcej…

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje"

Wielkość czcionki

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje" rozstrzygnięty

- dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach nagrodzone!

 

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje"Gośćmi audycji byli właściciel hotelu Las Eugeniusz Zielenkiewicz, aktorka Grażyna Wolszczak i reżyser Cezary Harasimowicz - jurorzy konkursu. To właśnie oni zadecydowali o przyznaniu nagrody głównej – tygodniowego pobytu w Hotelu Las w Karkonoszach dzieciom ze świetlicy ŚOPS w Otrębusach.

 

Więcej…

Przegląd inscenizacji świątecznych podczas wigilijnego spotkania świetlic socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Wigilia 201319 grudnia 2013 w Sali OSP w Żółwinie odbyło się wigilijne spotkanie dzieci, rodziców oraz wychowawców gminnych świetlic socjoterapeutycznych. Na uroczystej kolacji obecni byli zaproszeni goście: m.in. Pan Arkadiusz Kosiński - Burmistrz Gminy Brwinów, Pani Joanna Dzierzba - Dyrektor ŚOPS, pedagodzy, psychologowie oraz rodzice i bliscy naszych podopiecznych.

Zgodnie z tradycją wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, co już na początku wniosło nastrój ciepła i radości. Jak wiadomo, wigilijne spotkanie nie mogłoby się odbyć bez świątecznego przedstawienia. W tym roku publiczność miała możliwość oglądać nie jedno, a cztery bożonarodzeniowe przedstawienia, bowiem występy przygotowały dzieci ze wszystkich czterech świetlic. W charakterze konferansjera wystąpił wolontariusz Tomasz Targaszewski – wieloletni wychowanek świetlicy przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.

Więcej…

KURIER ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – SPEŁNIONE MARZENIA DZIĘKI AVIVIE

Wielkość czcionki

Święty Mikołaj AVIVY18 grudnia 2013 wolontariusze firmy AVIVA umówili się ze świętym Mikołajem na przedświąteczne spotkanie z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych.
Prawie dziewięćdziesięcioro dzieci zostało obdarowanych wymarzonymi prezentami, o które prosiły w listach pisanych miesiąc wcześniej.

Spotkanie miało magiczny, świąteczny charakter. Wspólnym kolędowaniem dzieci zaprosiły Św. Mikołaja do świetlicy w Żółwinie. Kiedy pojawił się w drzwiach z ogromną ilością paczek i paczuszek, zapanowało pełne oczekiwania napięcie. Kiedy Mikołaj zaczął przywoływać do siebie każde dziecko po kolei i wręczać mu upominek, nic nie było w stanie spowodować większej radości. Pracownicy Avivy przywdziali anielskie skrzydełka i dzielnie pomagali Mikołajowi.

Więcej…

NAUKA ZASAD NA SPORTOWO

Wielkość czcionki

NAUKA ZASAD NA SPORTOWO

Instruktorzy Rafał Soja oraz Paulina Wójcicka–Fic już dwukrotnie poświęcili swój wolny czas na rzecz dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Brwinowie,
przy ul. Grodziskiej 31.

W dniach 7 listopada oraz 10 grudnia odbyły się atrakcyjne choć bardzo wyczerpujące  treningi TAEKWONDO (sztuka walki). Zajęcia zostały przeprowadzone na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Baeckera.

 

Więcej…

MIKOŁAKOWA NIESPODZIANKA DLA DZIECI ZE ŚWIETLIC

Wielkość czcionki

Mikiłajki 5 grudnia 2013r. zawitali do naszych świetlic specjalni goście. Wraz z dziećmi podejrzewamy,
że mógł to być sam Święty Mikołaj ze swymi pomocnikami, gdyż obdarowali dzieci licznymi prezentami :)
Nikt nie został pominięty.

Więcej…

Olimpiada z wiedzy o Polsce

Wielkość czcionki

Olimpiada z wiedzy o Polsce

 

Kocham Cię PolskoW słoneczny wtorek 22 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Olimpiada Avivy. Po przerwie wakacyjnej Fundacja Przyjaciółka i Firma Ubezpieczeniowa Aviva kontynuują realizację projektu „Street to school” w gminnych świetlicach socjoterapeutycznych. Tym razem tematem spotkania była olimpiada z wiedzy o kraju. Inspiracją spotkania był teleturniej „Kocham Cię, Polsko”. Wszyscy uczestnicy bardzo starannie i rzetelnie przygotowywali się do zmagań. Dzieci przez ostatnie dwa miesiące poznawały i utrwalały wiedzę dotyczącą tematyki związanej

z geografią Polski, tradycjami i obrzędami, pisownią trudnych wyrazów czy sławnymi Polakami. Oprócz poszerzenia wiedzy istotnymi celami realizowanymi w trakcie projektu było kształtowanie świadomości narodowej, właściwych postaw wobec ojczyzny, rozbudzanie i wzmacnianie postawy patriotycznej, tworzenie pozytywnego klimatu wobec wartości, dziedzictwa i symboli narodowych oraz rozwijanie u dzieci i młodzieży zdolności wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.

Więcej…

Warsztaty dla rodziców

Wielkość czcionki

WARSZTATY DLA RODZICÓW

„Trening Skutecznego Rodzica wg Thomasa Gordona” - dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat

Adresaci: rodzice dzieci w wieku 3 – 6 lat (podczas szkolenia uczestniczą sami rodzice,
nie zapewniamy opieki dla dzieci na ten czas)

Cel szkolenia (korzyści dla rodziców):

 • zwiększenie rozumienia powodów swoich dotychczasowych zachowań w relacji z dzieckiem;
 • zwiększenie wiedzy na temat konsekwencji stosowania klapsów i innych nie konstruktywnych metod wobec dziecka;
 • wzrost umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i u innych;
 • poznanie sposobów radzenia sobie z własnymi  uczuciami i myślami w sytuacjach trudnych;
 • poznanie alternatywnych metod służących zachęcaniu dziecka do współpracy i wyznaczaniu mu granic;
 • ćwiczenie nowych, sprzyjających dziecku wzorców zachowań;
 • zmniejszenie poczucia bezradności i bezsilności w sytuacjach trudnych oraz wzrost poczucia kompetencji jako rodzica;
 • wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń innych rodziców.

Więcej…

Warsztaty dla rodziców

Wielkość czcionki

Warsztaty dla rodziców

Rodzicu,

Jeśli chcesz nauczyć się:

 • skutecznego wydawania poleceń, stosowania pochwał, nagród i przywilejów, konsekwencji niewłaściwych zachowań;
 • aktywnego, wspierającego słuchania;
 • nawiązywania efektywnej współpracy z dzieckiem;
 • modyfikowania niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka;
 • zasad i norm rodzinnych;
 • zastosowania systemów żetonowych w wychowaniu;
 • wyrażania oczekiwań i ograniczeń w taki sposób, by były one przez dziecko respektowane;
 • rozpoznawania, wyrażania i akceptowania uczuć, a także radzenia sobie z "trudnymi" uczuciami w duchu poszanowania godności osobistej człowieka;
 • uwalniania siebie i dziecka od funkcjonowania w  sztywnych rolach;
 • wspierania procesu usamodzielniania się dziecka;
 • że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego - oznacza to, że aby zmienić dziecko, często należy zacząć od zmiany siebie.

 

Przyjdź na warsztaty umiejętności rodzicielskich.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>