RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

37 Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

Wielkość czcionki

Dnia 07.03.2014r odbyły się gminne eliminacje do 37 konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Celem konkursu jest wyłonienie młodych talentów w województwie mazowieckim. Na etapie eliminacji gminnych w konkursie wzięło udział 35 uczestników ze szkół i świetlic socjoterapeutycznych gminy Brwinów. W Jury zasiadło trzech aktorów. Każdy uczestnik po skończeniu utworu otrzymał tulipana od przewodniczącego Jury.

Świetlicę socjoterapeutyczną w Brwinowie reprezentowały dwie uczestniczki - Wiktoria Szcześniak i Kinga Pasik.

 

Więcej…

Ferie w świetlicach

Wielkość czcionki

Pod PałacemOkres ferii zimowych upłynął w świetlicach socjoterapeutycznych na licznych atrakcjach.

W tym czasie dzieci korzystały z dodatkowych zajęć specjalnie przygotowanych przez wychowawców świetlicy. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem pierwszego tygodnia ferii był wyjazd do Bazy Bieganów, gdzie wśród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się: jazda na quadach, przejazd bryczką z końmi i ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy zręcznościowe. Inne wyjazdy pozwalały dzieciom sprawdzić swoje zdolności w pływaniu podczas wyjazdu na basen w Pruszkowie i jazdy na lodzie na lodowisku w Grodzisku Mazowieckim.

 

 

Więcej…

Laureaci konkursu na feriach w Piechowicach

Wielkość czcionki

PiechowiceDzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach, jako  laureaci konkursu „Moje wymarzone wakacje w górach” organizowane przez radiową trójkę, mieli okazję skorzystać z pobytu w Hotelu Las w Piechowicach, nieopodal Szklarskiej Poręby, gdzie czekało na nich szereg atrakcji.

Oprócz różnego rodzaju gier i zabaw, turniejów bilardowych oraz tenisa stołowego, basenu i dyskotek dzieci miały okazję pozwiedzać i poznać historię okolicznych miejsc.

Jedną z większych atrakcji był Park Miniatur w Kowarach, gdzie laureaci mieli okazję obejrzeć kopie najsłynniejszych budynków i budowli znajdujących się na terenie Polski, oraz wizyta w  Western City w Ścięgnach, gdzie mogli wziąć udział w licznych konkursach oraz przejechać się na dorożce.

Więcej…

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych

Wielkość czcionki

Zapraszamy na:

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych - Szkoła dla Rodziców cz. II

„ Zgodne rodzeństwo. Rodzeństwo bez rywalizacji.”

 

Cel szkolenia:

Warsztat skierowany jest dla rodziców uczestniczących wcześniej w I cz. Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy na temat relacji miedzy rodzeństwem i nauczanie takich zachowań rodzicielskich, które wzmacniają współpracę między rodzeństwem.

Program został opracowany i działa pod opieką merytoryczną Centrum Metodycznego Pomocy Pedagogiczno – Psychologicznej. Opiera się na koncepcji „Wychowanie bez porażek”  T. Gordona.

Więcej…

Szkolenie - Zarządzanie czasem w życiu domowym, szkolnym i zawodowym.

Wielkość czcionki

Zapraszamy serdecznie na szkolenie:

„Zarządzanie czasem w życiu domowym i zawodowym”

Szkolenie jest bezpłatne i obowiązują na nie zapisy telefoniczne lub mailowe:

tel: 22 729 63 11 , 533 305 490

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dla kogo adresowane jest to szkolenie?
Szkolenie przeznaczone jest dla  wszystkich osób, które chcą poprawiać swoją osobistą efektywność w wykorzystaniu czasu.

Termin i miejsce szkolenia:
Szkolenie odbędzie się  w marcu w Dziale Wspierania Rodziny Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Grodziskiej 31 w Brwinowie. Dokładny termin szkolenia zostanie podany po zamknięciu listy uczestników.

Więcej…

ZAPRASZAMY DZIECI NA ZAJĘCIA

Wielkość czcionki

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA KSZTAŁTUJĄCE

KOMPETENCJE SPOŁECZNE

 

Świetlica socjoterapeutyczna przy ul.Grodziskiej 31 w Brwinowie ogłasza nabór dzieci od 7 do 10 roku życia  na zajęcia kształtujące umiejętności społeczne. Spotkania adresowane są szczególnie do dzieci nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, które są nadwrażliwe i mają niskie poczucie własnej wartości.

Więcej…

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje"

Wielkość czcionki

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje" rozstrzygnięty

- dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach nagrodzone!

 

Ogólnopolski konkurs Radiowej Trójki "Wymarzone wakacje"Gośćmi audycji byli właściciel hotelu Las Eugeniusz Zielenkiewicz, aktorka Grażyna Wolszczak i reżyser Cezary Harasimowicz - jurorzy konkursu. To właśnie oni zadecydowali o przyznaniu nagrody głównej – tygodniowego pobytu w Hotelu Las w Karkonoszach dzieciom ze świetlicy ŚOPS w Otrębusach.

 

Więcej…

Przegląd inscenizacji świątecznych podczas wigilijnego spotkania świetlic socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Wigilia 201319 grudnia 2013 w Sali OSP w Żółwinie odbyło się wigilijne spotkanie dzieci, rodziców oraz wychowawców gminnych świetlic socjoterapeutycznych. Na uroczystej kolacji obecni byli zaproszeni goście: m.in. Pan Arkadiusz Kosiński - Burmistrz Gminy Brwinów, Pani Joanna Dzierzba - Dyrektor ŚOPS, pedagodzy, psychologowie oraz rodzice i bliscy naszych podopiecznych.

Zgodnie z tradycją wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, co już na początku wniosło nastrój ciepła i radości. Jak wiadomo, wigilijne spotkanie nie mogłoby się odbyć bez świątecznego przedstawienia. W tym roku publiczność miała możliwość oglądać nie jedno, a cztery bożonarodzeniowe przedstawienia, bowiem występy przygotowały dzieci ze wszystkich czterech świetlic. W charakterze konferansjera wystąpił wolontariusz Tomasz Targaszewski – wieloletni wychowanek świetlicy przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.

Więcej…

KURIER ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – SPEŁNIONE MARZENIA DZIĘKI AVIVIE

Wielkość czcionki

Święty Mikołaj AVIVY18 grudnia 2013 wolontariusze firmy AVIVA umówili się ze świętym Mikołajem na przedświąteczne spotkanie z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych.
Prawie dziewięćdziesięcioro dzieci zostało obdarowanych wymarzonymi prezentami, o które prosiły w listach pisanych miesiąc wcześniej.

Spotkanie miało magiczny, świąteczny charakter. Wspólnym kolędowaniem dzieci zaprosiły Św. Mikołaja do świetlicy w Żółwinie. Kiedy pojawił się w drzwiach z ogromną ilością paczek i paczuszek, zapanowało pełne oczekiwania napięcie. Kiedy Mikołaj zaczął przywoływać do siebie każde dziecko po kolei i wręczać mu upominek, nic nie było w stanie spowodować większej radości. Pracownicy Avivy przywdziali anielskie skrzydełka i dzielnie pomagali Mikołajowi.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>