RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Totalnie teatralnie - VI Grodziski festiwal teatralny.

Wielkość czcionki

Totalnie teatralnie - VI Grodziski festiwal teatralny.

 

ProsceniumW dniu 17 czerwca 2014 w Ośrodku Kultury w Grodzisku już po raz szósty odbył się finał Festiwalu Totalnie Teatralnie. Była to okazja do zaprezentowania się grupy PROSCENIUM, w skład której wchodzą wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie.

Więcej…

Perfecta mój talent- realizujemy projekty

Wielkość czcionki

Perfecta mój talent- realizujemy projekty

 

Wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych wzięli udział w programie „ Perfecta- mój talent” organizowanym przez Fundację Przyjaciółka. Inicjatywa ta ma na celu rozbudzenie w młodzieży poczucie sprawczości, rozwijanie przywódczych zdolności. Program ma pozwolić, aby młodzież  w przyszłości została lokalnymi liderami działań rozwijających ich małe miejscowości.

Dzieci ze świetlicy w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31 oraz ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 przygotowały dwa kreatywne projekty działań na rzecz społeczeństwa. Młodzież ze świetlicy przy ul. Grodziskiej stworzyła projekt „ Juniorzy-Seniorom, Seniorzy- Juniorom”. Projekt ma na celu stworzenie więzi między seniorami, a młodzieżą. Będzie to cykl spotkań, dający możliwość spędzenia wspólnie czasu i nauczeniu się nowych rzeczy. Młodzież ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 stworzyła projekt „Jump”, którego celem jest doposażenie i uprzątnięcie Skate-Parku w Brwinowie. Oba projekty opiewają na łączną kwotę 4 975 zł.

Więcej…

OGRODY W KLIMACIE CELTYCKIM

Wielkość czcionki

Otwarte OgrodyFestiwal Otwarte Ogrody zorganizowany przez świetlice socjoterapeutyczne DWR w tym roku upłynął w klimacie kultury celtyckiej.

Impreza w dniu 14 czerwca rozpoczęła się występem grupy teatralnej Proscenium złożonej z wychowanków świetlic przy ul. Grodziskiej i Piłsudskiego. Grupa zaprezentowała przedstawienie „Pożarcie królewny Bluetki”. Mimo niezaplanowanej przerwy spowodowanej ulewnym deszczem, młodzi aktorzy zagrali bezbłędnie, otrzymując od zgromadzonej przed sceną publiczności gromkie brawa.

 

 

Więcej…

Świetlice otrzymały grant

Wielkość czcionki

Z przyjemnością informujemy, że na dofinansowanie projektu "Wyraź siebie” złożonego przez Dział Wspierania Rodziny ŚOPS w programie grantowym „Bank Dziecięcych Uśmiechów ”, Zarząd Fundacji Banku Zachodniego WBK przyznał grant w wysokości 2000 zł.

Projekt „Wyraź siebie” to cykl zajęć arteterapii adresowany do dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych w gminie Brwinów. Działania zawarte w projekcie zostały wpisane w regularne działania świetlicy tak, aby był częścią programu wychowawczego i socjoterapeutyczanego, dając dodatkową szansę na zdobycie nowych kompetencji społecznych i zdolności artystycznych. W trakcie realizacji projektu planowane jest rozbudowanie działań o formy terapeutyczne, poprzez elementy artterapii, dzięki czemu odbiorcy zajęć będą mogli nabyć nie tylko nowe umiejętności plastyczne, lecz także nauczyć się lepiej rozpoznawać swoje potrzeby, stany emocjonalne. To z kolei może przyczynić się do lepszego funkcjonowania psychospołecznego, nawiązywania aprobowanych kontaktów społecznych, a także pozwoli wyciszyć nieprzyjemne emocje i lepiej poznać siebie. Głównym celem zajęć jest nauczenie dzieci i młodzieży rozpoznawania źródeł różnych emocji i wyrażania ich w sposób społecznie akceptowany. Sztuka może pomóc im w lepszym poznaniu i określeniu siebie oraz swoich emocji, a także stać się głównym środkiem ekspresji emocjonalnej. Projekt "Wyraź siebie" jest adresowany głównie do dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych w gminie Brwinów i jego realizacja rozpocznie się w październiku.

Barbara Korytkowska

Więcej…

Wyniki konkursu „Moja miejscowość moim domem”

Wielkość czcionki

Wyniki konkursu „Moja miejscowość moim domem”

 

Dnia 24 maja 2014 roku, byłam na imprezie w Dębaku niedaleko Podkowy Leśnej, gdzie znajduje się Ośrodek dla Cudzoziemców. Organizatorem imprezy była Polska Akcja Humanitarna. Pojechałam tam, gdyż brałam udział w konkursie plastycznym organizowanym przez PAH pt. „Moja miejscowość moim domem”, w którym zajęłam II miejsce jako jedyna z dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie. Moja koleżanka ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie Patrycja Hanc zajęła III miejsce. Organizatorzy zapewnili przybyłym gościom moc atrakcji, a wśród nich: pokazy samochodowe, którymi można było przejechać się, stoiska plastyczne, stoiska sportowe, wernisaż prac konkursowych. Pobyt w Dębaku umilał nam zespół muzyczny grający muzykę Regge. Bardzo dziękuję za takie wyróżnienie i świetne nagrody.

Więcej…

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym

Wielkość czcionki

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym

 

DyplomOgromna radość dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żółwinie!!!

Rozstrzygnięcie 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę Pentel wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii przyniosło wyróżnienie dwójce podopiecznych. Spośród nadesłanych 12709 prac z całego świata w tym 903 z Polski wyróżnione zostały prace Łukasza Dudkiewicza oraz Sebastiana Lewandowskiego. Chłopcy przygotowali prace plastyczne pod opieką p. Patrycji Kruglej mówiące o szczęściu i kochającej się rodzinie. Prace wykonane były pastelami olejnymi. Jednym z zadań konkursu był dialog ponad podziałami między dziećmi z całego świata oraz wyrażenie spraw ważnych dla małych ludzi za pomocą rysowania.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, Sebastianowi oraz p. Patrycji sukcesu na arenie międzynarodowej i z niecierpliwością czekamy na kolejne :)

 

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu „Walka dobra ze złem”

Wielkość czcionki

Rozstrzygnięcie  konkursu „Walka dobra ze złem”

 

Konkurs "Walka dobra ze złem"W sobotę 7 czerwca w GOK w Brwinowie odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Walka dobra ze złem”.  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom odbyło się podczas pokonkursowej wystawy prac.  Wśród zwycięzców znalazło się troje dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych DWR – Patrycja Hanc i Lidia Stępkowska ze świetlicy przy ul. Grodziskiej oraz Dawid Lenarcik ze świetlicy w Otrębusach zajmując kolejno: I, III i III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy charakteryzowały się oryginalnością i indywidualnym podejściem autorów do tematu.

W uroczystości oprócz nagrodzonych dzieci udział wzięli ich najbliżsi, aby wspólnie cieszyć się sukcesem. Po wręczeniu nagród Pani Dyrektor OK Anna Sobczak zapowiedziała występ Pani Joanny Kozłowskiej, która przeniosła widownię w świat muzyki grając trzy utwory na fortepianie podkreślając tym samym radosną atmosferę spotkania.

Więcej…

Sukces dzieci w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Wielkość czcionki

Sukces  dzieci  w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Miło nam poinformować, że podopieczni Świetlic Socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Barwy dzieciństwa” organizowanym przez Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe z Nadarzyna. Tematem konkursu była „Recepta na zdrowy styl życia rodziny”. Każda świetlica mogła nadesłać 5 prac, więc dzieci z chęcią wzięły się do pracy.

Więcej…

Dzień rodziny w świetlicach socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Piknik RodzinnyW piątek 30 maja w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny.

Po wielu dniach niepogody doczekaliśmy się nareszcie słonecznego dnia.  Najmłodsi  oraz ich rodzice mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie na ta okoliczność atrakcji takich jak: gry i zabawy z animatorami, malowanie buziek, formowanie różnych kształtów z balonów, zabawy z chustą Klanza oraz kiełbaski z grilla.

Panowała miła i pogodna atmosfera, było dużo śmiechu, ruchu i zabawy.

 

Więcej…

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>