RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dział Wspierania Rodziny

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym

Wielkość czcionki

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym

 

DyplomOgromna radość dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żółwinie!!!

Rozstrzygnięcie 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę Pentel wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii przyniosło wyróżnienie dwójce podopiecznych. Spośród nadesłanych 12709 prac z całego świata w tym 903 z Polski wyróżnione zostały prace Łukasza Dudkiewicza oraz Sebastiana Lewandowskiego. Chłopcy przygotowali prace plastyczne pod opieką p. Patrycji Kruglej mówiące o szczęściu i kochającej się rodzinie. Prace wykonane były pastelami olejnymi. Jednym z zadań konkursu był dialog ponad podziałami między dziećmi z całego świata oraz wyrażenie spraw ważnych dla małych ludzi za pomocą rysowania.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, Sebastianowi oraz p. Patrycji sukcesu na arenie międzynarodowej i z niecierpliwością czekamy na kolejne :)

 

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu „Walka dobra ze złem”

Wielkość czcionki

Rozstrzygnięcie  konkursu „Walka dobra ze złem”

 

Konkurs "Walka dobra ze złem"W sobotę 7 czerwca w GOK w Brwinowie odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Walka dobra ze złem”.  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom odbyło się podczas pokonkursowej wystawy prac.  Wśród zwycięzców znalazło się troje dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych DWR – Patrycja Hanc i Lidia Stępkowska ze świetlicy przy ul. Grodziskiej oraz Dawid Lenarcik ze świetlicy w Otrębusach zajmując kolejno: I, III i III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy charakteryzowały się oryginalnością i indywidualnym podejściem autorów do tematu.

W uroczystości oprócz nagrodzonych dzieci udział wzięli ich najbliżsi, aby wspólnie cieszyć się sukcesem. Po wręczeniu nagród Pani Dyrektor OK Anna Sobczak zapowiedziała występ Pani Joanny Kozłowskiej, która przeniosła widownię w świat muzyki grając trzy utwory na fortepianie podkreślając tym samym radosną atmosferę spotkania.

Więcej…

Sukces dzieci w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Wielkość czcionki

Sukces  dzieci  w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Miło nam poinformować, że podopieczni Świetlic Socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Barwy dzieciństwa” organizowanym przez Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe z Nadarzyna. Tematem konkursu była „Recepta na zdrowy styl życia rodziny”. Każda świetlica mogła nadesłać 5 prac, więc dzieci z chęcią wzięły się do pracy.

Więcej…

Dzień rodziny w świetlicach socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Piknik RodzinnyW piątek 30 maja w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Grodziskiej odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny.

Po wielu dniach niepogody doczekaliśmy się nareszcie słonecznego dnia.  Najmłodsi  oraz ich rodzice mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie na ta okoliczność atrakcji takich jak: gry i zabawy z animatorami, malowanie buziek, formowanie różnych kształtów z balonów, zabawy z chustą Klanza oraz kiełbaski z grilla.

Panowała miła i pogodna atmosfera, było dużo śmiechu, ruchu i zabawy.

 

Więcej…

Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Wielkość czcionki

Piknik Naukowy

Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Dzień Dziecka w świetlicach socjoterapeutycznych w tym roku upłynął w klimacie naukowym. Dzieci wraz z wychowawcami wybrały się na Piknik Naukowy zorganizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Dla wielu osób była to okazja do zobaczenia stadionu po raz pierwszy, dlatego liczba zwiedzających była imponująca i niełatwo było dostać się do udostępnionych atrakcji.

 

Więcej…

Klub Mam – spotkanie z autorem książek dla dzieci.

Wielkość czcionki

Spotkanie z autorem książek dla dzieciKlub Mam – spotkanie z autorem książek dla dzieci.

Klub Mam jest po spotkaniu z panem Marcinem Brykczyńskim, autorem książek dla dzieci. Z tej to okazji powstał taki oto tekst:

Kogo nie było niech żałuje,

a kto był - dziękuję.

Fajnie było, bardzo miło

i z pogodą poszczęściło.

Więcej…

XV edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych

Wielkość czcionki

EFFKA 2014

W dniu 5 kwietnia (sobota) wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny ŚOPS wzięli udział w XV edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych "EFFKA 2014" w Piasecznie. Grupa „PROSCENIUM” działa od dwóch lat. W tym okresie dzieci wystąpiły podczas Festiwalu „Totalnie Teatralnie” organizowanym przez Stowarzyszenie Egida w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, podczas Brwinowskich Spotkań Teatralnych „The Best” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, na scenie w Mateczniku Mazowsze oraz w ramach Festiwalu „Otwarte Ogrody”.

 

 

Więcej…

„Samochód marzeń”- Odebrałam nagrodę!

Wielkość czcionki

Hura już odebrałam nagrodę!!

 

We wtorek 15 kwietnia po tygodniach oczekiwań mogłam w końcu odebrać swoją nagrodę w konkursie „Samochód marzeń”- Toyota. Pojechałam tam z panią Katarzyną Cendrowską, która mogła mi potowarzyszyć. Moja praca zajęła II miejsce i dostała się do międzynarodowego etapu, w którym nagrodą jest wyjazd do Japonii. Nie myślałam że może mi się to udać, ponieważ wpłynęło było bardzo dużo prac z całej Polski. Do tej pory nie mogę uwierzyć w ten sukces. Jestem z siebie bardzo dumna i będę brała udział w innych konkursach, aby mieć więcej doświadczenia i sukcesów.

Karolina Wojtuszkiewicz

 

Więcej…

Relacja z pierwszego spotkania Klubu Mam

Wielkość czcionki

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu. Dziękujemy Wam Rodzice za ciekawie spędzony czas i inspiracje na nadchodzące tygodnie! Przypominamy, że spotykamy się w każdy czwartek w godzinach 10-12 a 3-go kwietnia czeka nas interesujący wykład na temat ozdób wielkanocnych w Polsce i na świecie. Spotkanie poprowadzi pracownik Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Zapraszamy!


pozdrawiam,
Monika J. Wiergiles

Więcej artykułów…


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>