RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

- Wolontariat w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie.

Wielkość czcionki
Chcesz pomóc innym, ale nie wiesz jak?

Przyjdź do nas.

Ze względu na swoją rolę ŚOPS jest naturalnym miejscem spotkań osób szukających pomocy z osobami chcącymi pomóc. Pracownicy ośrodka bardzo dobrze orientują się w specyfice środowiska, w którym pracują, znają problemy i potrzeby podopiecznych.

 

Chcesz pomóc innym, ale nie wiesz jak?

 

Przyjdź do nas.

 

 

 

 Wolontariat w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie.

 

Ze względu na swoją rolę ŚOPS jest naturalnym miejscem spotkań osób szukających pomocy z osobami chcącymi pomóc. Pracownicy ośrodka bardzo dobrze orientują się w specyfice środowiska, w którym pracują, znają problemy i potrzeby podopiecznych.

 

Wolontariuszem może zostać każdy. Kto ma trochę wolnego czasu (nawet jedna godzina w tygodniu jest bardzo cenna) i chce pomagać innym. Może to być uczeń, student, osoba pracująca, emeryt, rencista, osoba bezrobotna.

Wolontariusze w ŚOPS mają szerokie pole do działania: mogą zająć się osobami starszymi, niepełnosprawnymi i dziećmi.

 

Wolontariusz – pozytywnie zmienia obraz starości poprzez cykliczne odwiedziny starszej, samotnej osoby, rozmowy, czytanie prasy, książek, wyjścia na spacer itp.

 

Wolontariusz jest przyjacielem osoby niepełnosprawnej, pomaga jej w pokonywaniu trudności w codziennym funkcjonowaniu.

 

Wolontariusz – pomaga dzieciom w nauce, przekazuje swoją wiedzę, bierze udział w imprezach organizowanych przez ŚOPS na rzecz podopiecznych.

 

Wolontariat rozwija w nas postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia.

 

A może obok Ciebie mieszka ktoś, kto potrzebuje Twojej pomocy?

Być wolontariuszem to ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi, który jej od nas potrzebuje.

Najlepszą zapłatą za pracę jest uśmiech i ciepłe słowo od podopiecznego.

Pomagając innym pomagamy również sobie.

 

 

Kontakt z koordynatorem wolontariatu:

Agnieszka Dawidziuk

Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej

Brwinów, ul. Kościuszki 4

pokój nr 14

środa w godzinach 10.00 – 12.00

tel. 22 729 67 10

691 053 846


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>