RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

- Drugie spotkanie rodziców dzieci z autyzmem - 3 marca, godz.18, sala konferencyjna UG w Brwinowie

Wielkość czcionki

W dniu 15 lutego 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brwinowie miało miejsce spotkanie rodziców dzieci z autyzmem. Spotkanie zorganizowali pracownicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, z inicjatywy mamy nastoletniego autystyka. W spotkaniu wzięło udział 17 rodziców z gminy Brwinów i gmin sąsiednich – Milanówka, Grodziska, Nadarzyna i Michałowic, terapeuci, kierownicy Ośrodków Pomocy z Brwinowa i Michałowic i koordynator wolontariatu w Brwinowie.

W dniu 15 lutego 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brwinowie miało miejsce spotkanie rodziców dzieci z autyzmem. Spotkanie zorganizowali pracownicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, z inicjatywy mamy nastoletniego autystyka. W spotkaniu wzięło udział 17 rodziców z gminy Brwinów i gmin sąsiednich – Milanówka, Grodziska, Nadarzyna i Michałowic, terapeuci, kierownicy Ośrodków Pomocy z Brwinowa i Michałowic i koordynator wolontariatu w Brwinowie. W miłej i spokojnej atmosferze uczestnicy spotkania opowiedzieli o problemach, z jakimi spotykają się, wychowując dzieci niepełnosprawne, dyskutowali o możliwościach  zaspokojenia potrzeb związanych z terapią małych autystyków. Problemy są różne, zważywszy że każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija, stąd działania terapeutyczne muszą nadążać za potrzebami dzieci, aby mieć jak największą skuteczność. Rodzice wskazywali też na brak ofert pomocowych dla dorosłych autystów. Na szczeblu gminy dostępne są jedynie specjalistyczne usługi opiekuńcze i pomoc wolontariuszy, natomiast nie ma placówek oświatowych i terapeutycznych, gdzie można byłoby korzystać ze wsparcia, unikając uciążliwego, codziennego dowożenia dzieci do stolicy.

Spotkanie przeciągnęło się do poźnych godzin wieczornych, zakończyło się wymianą danych kontaktowych uczestników i uzgodnieniem następnego terminu spotkania, które będzie miało miejsce 3 marca 2010 r. o godz.18.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brwinowie. 


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>