RODO

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym dołożyliśmy starań, aby nasza Polityka Prywatności była zgodna z tym rozporządzeniem.

- Nie bądź obojętny w zimie!

Wielkość czcionki
Zima jest trudnym okresem dla osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej. Są osoby nie posiadające swojego miejsca zamieszkania lub mieszkające w tragicznych warunkach lokalowych. Decydują się wielokrotnie na przetrzymanie zimy w garażach, budynkach gospodarczych lub domkach na działkach. Pomieszczenia te... Zima jest trudnym okresem dla osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej. Są osoby nie posiadające swojego miejsca zamieszkania lub mieszkające w tragicznych warunkach lokalowych. Decydują się wielokrotnie na przetrzymanie zimy w garażach, budynkach gospodarczych lub domkach na działkach. Pomieszczenia te na ogół nie są przystosowane do ogrzewania – nie posiadają urządzeń grzewczych, nie mają dostępu do prądu. Rośnie wtedy prawdopodobieństwo znacznego wychłodzenia organizmu, co w konsekwencji może prowadzić do śmierci. Zagrożenie wzrasta po spożyciu alkoholu, który daje złudne uczucie ciepła, a w rzeczywistości powoduje brak reakcji na narastające wychłodzenie.

W naszej gminie pomocą osobom bezdomnym i innym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej zajmuje się Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej, ściśle współpracujący ze Strażą Miejską. Obie instytucje monitorują środowisko, reagując na każde zgłoszenie o osobach potrzebujących pomocy. Dla osób bezdomnych jest możliwość spędzenia zimy w noclegowni, gdzie jest zapewnione miejsce do spania i ciepły posiłek. Natomiast osobom mieszkającym na terenie naszej gminy, a pozostających w niedostatku Ośrodek pomaga w zakupie opału, dofinansowania do opłat za energię elektryczną i gaz, przekazania ciepłej odzieży.

Dlatego apelujemy do mieszkańców naszej gminy, aby informowali o osobach, których sytuacja wymaga interwencji. Każdy sygnał o potrzebie pomocy jest dokładnie sprawdzany, a oferowana pomoc ma zakres odpowiedni do sytuacji życiowej osoby. Trudność sprawiają osoby odmawiające przejścia do noclegowni, które decydują się przetrzymać zimę w dotychczasowych warunkach – ich sytuacja jest monitorowana na bieżąco.

 

Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 0 (22) 729 54 44

Straż Miejska tel. 0 (22) 738 26 16, 0 (22) 729-63-94


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>