RODO

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym dołożyliśmy starań, aby nasza Polityka Prywatności była zgodna z tym rozporządzeniem.

- Zakończenie realizacji projektu "Od apatii do sukcesu!"

Wielkość czcionki
Równocześnie z końcem roku 2008 zakończyła się realizacja projektu „Od apatii do sukcesu!”, opracowanego przez pracowników Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie. W projekcie

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego

Funduszu Społecznego w Ramach Sektorowego Programu

Operacyjnego Kapitał ludzki.

unia

Równocześnie z końcem roku 2008 zakończyła się realizacja projektu „Od apatii do sukcesu!”, opracowanego przez pracowników Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie. W projekcie wzięło udział 12 beneficjentek – mieszkanek naszej Gminy.  Nasze uczestniczki spisały się na medal – wszystkie przeszły poszczególne etapy projektu i zdobyły nowe umiejętności zawodowe i osobiste. Projekt kierowany był do młodych, długotrwale bezrobotnych kobiet, których możliwości na rynku pracy były ograniczone przez niewystarczające kwalifikacje zawodowe. Jednocześnie kobiety miały utrudniony dostęp do kursów zawodowych przez konieczność sprawowania opieki nad małymi dziećmi. Dzięki projektowi uczestniczki otrzymały możliwość wzięcia udziału w kursie aktywnego poszukiwania pracy, kursie komputerowym oraz w indywidualnie wybranym kursie zawodowym. Spośród kursów zawodowych najczęściej wybierany był kurs sprzedawcy ze znajomością kas fiskalnych i minimum sanitarnym (6 kobiet). Pozostałe panie szkoliły się na kursach fryzjerstwa, kosmetyki i wizażu, opieki nad osobami starszymi, bukieciarstwa oraz zawodowego kucharza. Podczas trwania zajęć uczestniczki miały zapewnioną opiekę nad dziećmi oraz gorący posiłek. Mogły również skorzystać ze wsparcia psychologa oraz doradcy zawodowego.

30 grudnia 2008 odbyło się spotkanie podsumowujące efekty projektu. W spotkaniu wzięły udział beneficjentki projektu i pracownicy zaangażowani w jego realizację. Uczestniczki otrzymały dyplomy i drobne upominki. Efekty projektu były wyższe od zakładanych dzięki pracy uczestniczek, jaką włożyły w ukończenie trwającego 9 miesięcy projektu, mimo trudnej sytuacji życiowej spowodowanej bezrobociem oraz koniecznością sprawowania opieki nad małymi dziećmi. W chwili obecnej już 3 nasze beneficjentki znalazły zatrudnienie.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 111.722,71 zł.

 

kapital

Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1. Tytuł projektu: „Od apatii do sukcesu!”'


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>