RODO

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym dołożyliśmy starań, aby nasza Polityka Prywatności była zgodna z tym rozporządzeniem.

- Od października wraca fundusz alimentacyjny

Wielkość czcionki
Od 1 października 2008 wraca Fundusz Alimentacyjny. Wzrośnie wysokość wypłacanych świadczeń, jak również kryteria dochodowe uprawniające do pomocy.

rodzina

Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego dostaną rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 725 zł netto (do października było to 583 zł). Maksymalnie można będzie otrzymać 500 zł (dotąd do 170 zł zaliczki, a gdy sytuacja finansowa rodziny była bardzo zła, można było dostać 300 zł).

Starający się o pieniądze nie dostaną więcej, niż przyznał sąd. Kto ma wyrok na niższe alimenty, może jedynie wystąpić do sądu o ich podwyższenie.
Powrót Funduszu Alimentacyjnego to dobra wiadomość dla rodziców po rozwodach, którzy zawarli nowy związek albo żyją w konkubinacie. Zgodnie z nowymi przepisami nie stracą oni, jak to jest teraz, prawa do alimentów (dziś zaliczki mają tylko osoby samotne).

W naszej gminie realizacją świaczeń z Funduszu Alimentacyjnego będzie się zajmował Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kościuszki 4a. Wnioski można składać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. w pokoju 13b. Informacji w zakresie Funduszu Alimentacyjnego udzielają p.Tatiana Kordiał i p.Monika Knych tel 0(22) 739 51 13, 0(22) 739 51 14.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie MPIPS klikając tutaj


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>