RODO

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym dołożyliśmy starań, aby nasza Polityka Prywatności była zgodna z tym rozporządzeniem.

Na pomoc potrzebującym

Wielkość czcionki

PomocOkres zimowy to czas, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na osoby, które nie są w stanie samodzielnie zaspokoić podstawowych potrzeb. Utrzymujące się ujemne temperatury doskwierają szczególnie osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Brwinowską Strażą Miejską przeprowadził terenową akcję pomocową.

Zanim wyruszyliśmy w teren, ogłosiliśmy wśród współpracowników zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy- odzieży zimowej, obuwia i środków czystości.  Akcja spotkała się z dużym odzewem, udało się zebrać sporo odzieży, ręczników, mydełek, a nawet maszynek do golenia- mówi Joanna Haber, pracownica socjalna ŚOPS.

Przekazaliśmy to, co udało nam się zebrać, ale nasza pomoc nie ograniczyła się tylko do tego. Wizyta w terenie była dobrą okazją do zweryfikowania warunków, w jakich przebywają osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, a także do zaproponowania konkretnych form pomocy. Pomimo zapewnień, że osoby te jakoś sobie radzą, zapewniliśmy o możliwości pomocy ze strony ŚOPS w razie wystąpienia takiej potrzeby.- mówi Dorota Piasecka, pracownica socjalna z ŚOPS.

Całą akcję koordynował Mateusz Poliszczuk ze Straży Miejskiej w Brwinowie. Ze względu na zakres i charakter obowiązków to właśnie Strażnicy Miejscy mają najlepsze rozeznanie co do miejsc, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Staramy się kontrolować sytuację takich osób przez cały rok, a w okresie zimowym znacznie zwiększamy liczbę patroli. Odwiedzając osoby bezdomne pytamy o to, jakie mają oni potrzeby, czy są zabezpieczone w opał i żywność. Zapewniamy też o możliwości zgłoszenia się po pomoc bezpośrednio do nas lub do Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie. Przygotowaliśmy nawet specjalne ulotki informujące gdzie dokładnie można uzyskać pomoc - mówi Mateusz Poliszkuk. W razie konieczności możemy też zapewnić pierwszą pomoc przedmedyczną- dodaje.

Pracownice socjalne z ŚOPS: Joanna Haber i Dorota Piasecka oraz Strażnik Miejski Mateusz Poliszczuk przekazali zebrane dary osobom potrzebującym docierając bezpośrednio do miejsc, w których te osoby przebywają. Najbardziej potrzebne okazało się obuwie. Statystycznie kwestia bezdomności częściej spotyka mężczyzn. W Brwinowie ta statystyka znajduje realne odzwierciedlenie. Nie jest jednak łatwo o męskie buty zimowe w dużych rozmiarach. Jeśli ktoś z Państwa chciałby takie obuwie podarować potrzebującym, może je przekazać w każdą niedzielę w godz. 11:00-12:00 na ręce prezeski Stowarzyszenia Ponad Miedzą, pełniącej dyżury na targowisku miejskim w Brwinowie.

Dzięki terenowej akcji pomocowej osoby potrzebujące uzyskały pomoc rzeczową, która niewątpliwie zabezpieczy ich potrzeby na jakiś czas. Ale pomagać możemy wszyscy. Jak? Odzież i obuwie (ciepłe, męskie rzeczy) można przekazać Stowarzyszeniu Ponad Miedzą w niedzielne przedpołudnia lub po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Nadwyżkę żywności można zostawić w brwinowskiej Jadłodzielni na ul. Wilsona 2 (uruchomienie Jadłodzielni i jej prężne działanie znacznie poprawiło sytuację osób w kryzysie bezdomności). Nie przechodźmy obojętnie obok osób zmarzniętych i głodnych. W takich sytuacjach należy skontaktować się ze Strażą Miejską pod numerem 986. Trudne sytuacje bytowe i finansowe można też zgłaszać do Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie pod numerem 22 729 54 44.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>