RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dzień Pracownika Socjalnego

Wielkość czcionki

Dzisiaj jest Dzień Pracownika Socjalnego, będący ważnym dniem dla wszystkich pracowników Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie. Niewiele osób wie, jak naprawdę ta praca wygląda i co naprawdę robią, bo działają dyskretnie, bez rozgłosu pomagając mieszkańcom naszej Gminy w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Ponad 600 rodzin korzysta ze wsparcia, pomocy usługowej, finansowej i porad specjalistycznych świadczonych przez ŚOPS. Pracownicy socjalni podejmują interwencję w zakresie nieprawidłowej opieki nad dziećmi i przemocy w rodzinie. ŚOPS prowadzi asystenturę rodzinną, sieć świetlic socjoterapeutycznych, Klub Senior+, wspiera osoby uzależnione i współuzależnione w procesie wychodzenia z alkoholizmu. Realizuje również rządowe zadania zlecone – wypłatę świadczeń dla ponad 2.000 rodzin (m.in. 500+, świadczenia rodzinne). Nie sposób opisać w kilku słowach ogromu działalności ŚOPS i wyzwań, jakie stoją przed pomocą społeczną w obecnych czasach. Znając codzienną, trudną pracę pracowników socjalnych, opiekunek domowych, asystentów rodziny, wychowawców, pracowników świadczeń i księgowości chcę im serdecznie podziękować za zaangażowanie i oddanie pracy, niejednokrotnie kosztem zdrowia i życia prywatnego. Wasza praca znalazła uznanie Marszałka Województwa Mazowieckiego, który wyróżnił ŚOPS jako jednostkę szczególnie zaangażowaną w działania na rzecz wsparcia dziecka i rodziny oraz podziękowania od Wojewody Mazowieckiego, który na moje ręce złożył list gratulacyjny za profesjonalizm i zaangażowanie w służbę na rzecz osób mniej zaradnych, skrzywdzonych przez los i osamotnionych. Dziękuje zespołowi ŚOPS z całego serca i cieszę się, że mam szczęście z Wami pracować.

Joanna Dzierzba – dyrektor ŚOPS


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>