RODO

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym dołożyliśmy starań, aby nasza Polityka Prywatności była zgodna z tym rozporządzeniem.

Wolontariat

Wolontariat w ŚOPS w Brwinowie


Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie od 2004 r. Realizuje program pracy wolontarystycznej wśród mieszkańców gm. Brwinów. Pomoc świadczona jest przez wolontariuszy bezpłatnie i bezinteresownie. Nasi wolontariusze pomagają osobom starszym, dzieciom, niepełnosprawnym i przy organizowaniu imprez dla podopiecznych naszego ośrodka. Dzięki wolontariatowi aktywizujemy mieszkańców gminy w działaniach pomocowych i na rzecz środowiska lokalnego oraz pomagamy osobom, które tej pomocy potrzebują.


Co to jest wolontariat?


Wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.


Kto może być wolontariuszem?


Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna, ale pamiętajmy, że nie każdy wolontariusz jest odpowiedni dla każdego rodzaju pracy.


Gdzie można być wolontariuszem?


Wolontariuszem możesz być w wielu instytucjach i organizacjach, które ustawa nazywa „korzystającymi”. Wśród nich są:

 • organizacje pozarządowe – przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje
 • organy administracji publicznej – centralnej i samorządowej
 • jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub nadzorowane przez te organy:

* szkoły i inne placówki oświatowe

* instytucje kultury (teatry, biblioteki, domy kultury, ogniska artystyczne, muzea, galerie)

* jednostki organizacyjne pomocy społecznej (ośrodki pomocy społecznej, domy pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, placówki opiekuńczo – wychowawcze

* zakłady opieki zdrowotnej


Kilka powodów, dla których warto zostać wolontariuszem


 1. Możesz uczynić swoje życie barwniejszym, a jednocześnie niewielkim wysiłkiem innym dać coś bardzo potrzebnego i ważnego.
 2. Zdobywasz ciekawe doświadczenia zawodowe, którymi potem możesz wzbogacić swoje CV.
 3. Poznajesz ludzi i instytucje, działające w interesującej cię branży.
 4. Wolontariat może być sposobem na odkrycie w sobie takich cech jak: umiejętność działania w zespole, zorganizowanie, pomysłowość, kreatywność, altruizm.

Chcesz

 • zostać wolontariuszem
 • zdobyć nowe umiejętności
 • mieć zajęcie
 • zrobić coś dla własnej satysfakcji
 • poznać nowych ludzi
 • spłacić „dług” wobec innych
 • zapełnić wolny czas


lub potrzebujesz pomocy


zgłoś się do nas :


Świetlica Socjoterapeutyczna ŚOPS

ul. Grodziska 31

05 – 840 Brwinów

tel. (22) 729 63 11, 533 305 490
e-mail:
swietlica.grodziska(at)brwinow.pl


 
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>