RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Przegląd inscenizacji świątecznych podczas wigilijnego spotkania świetlic socjoterapeutycznych

Wielkość czcionki

Wigilia 201319 grudnia 2013 w Sali OSP w Żółwinie odbyło się wigilijne spotkanie dzieci, rodziców oraz wychowawców gminnych świetlic socjoterapeutycznych. Na uroczystej kolacji obecni byli zaproszeni goście: m.in. Pan Arkadiusz Kosiński - Burmistrz Gminy Brwinów, Pani Joanna Dzierzba - Dyrektor ŚOPS, pedagodzy, psychologowie oraz rodzice i bliscy naszych podopiecznych.

Zgodnie z tradycją wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, co już na początku wniosło nastrój ciepła i radości. Jak wiadomo, wigilijne spotkanie nie mogłoby się odbyć bez świątecznego przedstawienia. W tym roku publiczność miała możliwość oglądać nie jedno, a cztery bożonarodzeniowe przedstawienia, bowiem występy przygotowały dzieci ze wszystkich czterech świetlic. W charakterze konferansjera wystąpił wolontariusz Tomasz Targaszewski – wieloletni wychowanek świetlicy przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.

Mimo że wszystkie przedstawienia dotyczyły tego samego święta, każde opisywało je na inny sposób. Dzieci ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie zaprezentowały rodzinę
przy świątecznym stole, która zgodnie z tradycją kosztowała 12 potraw, przyjęła niespodziewanego gościa, otrzymała prezenty od Św. Mikołaja i przekonała się, że w tę magiczną noc zwierzęta rzeczywiście przemawiają ludzkim głosem. Dzieci z Otrębus przedstawiły piękne kolędy i wiersze na cześć Dzieciątka Jezus.  Z kolei grupa z Grodziskiej w Brwinowie pokazała jak święta wyglądają z perspektywy diabłów, aniołów. Jakie dary dla Jezusa przynieśli trzej królowie i jaki udział w całym wydarzeniu mieli pastuszkowie.  Świetlica w Żółwinie wystąpiła jako ostatnia, podsumowując wszystkie elementy, które pojawiły się wcześniej. Byli zatem królowie, pasterze, anioły, Św. Mikołaj i w centralnej części sceny Józef i Maryja z dzieciątkiem na rękach.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Świąteczną i rodzinną atmosferę dopełniło wspólne kolędowanie przy tradycyjnej, wigilijnej wieczerzy.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>